مقالات

کولیس تاتو به همراه ویژگی های آن

کولیس تاتو

کولیس تاتو یکی از وسایل تاتو ابرو است. پیگمنترها از کولیس ابرو برای قرینه سازی ابروها و طراحی دقیق ابروها در فیبروز ابرو استفاده می‌کنند. طراحی متقارن ابروها بسیار مهم است. چراکه طراحی تاتو یک طرح ماندگار است و ریموو تاتو دردسرساز است. ابزارهای متنوعی برای طراحی و قرینه سازی ابروها وجود دارند. برخی از این ابزار عبارتند از دیوایدر ابرو و خط کش قرینه سازی ابرو و… . اما کولیس تاتو از همه این ابزار راحت‌تر است. در ادامه این مطلب از سایت نیلوفر کاظمی بیشتر با کولیس تاتو و مشخصات آن آشنا خواهید شد.

چرا از کولیس قرینه سازی تتو ابرو استفاده می‌شود؟

تتو نیاز به ابزارهای زیادی دارد. برخی از این وسایل عبارتند از میکرو براش، انگشتری رنگ تاتو و… . در بین همه این ابزارها قرینه سازی ابروها کار مشکلی است و برای این موضوع ابزارهای زیادی وجود دارد. اما کار کردن با کولیس ابرو بسیار راحت‌تر از وسایل دیگر است. علاوه بر اینکه ابروها باید قرینه باشند باید با چهره مشتری هماهنگ باشند.

رنگ تاتو در زمان اجرای تاتو وارد لایه‌های پوست می‌شود و هر گونه اشتباه و خطا در زمان طراحی ابرو به سختی رفع می‌شود. به همین دلیل است که باید برای طراحی ابروها از کولیس ابرو استفاده شود تا احتمال خطا کم شود. کولیس ابرو علاوه بر احتمال خطای کم، سرعت و دقیت اندازه گیری ابروها را برای قرینه سازی افزایش میدهد. برای نتیجه بهتر در زمان استفاده از کولیس تاتو بهتر است از نخ و مداد استفاده کنید.

کولیس تاتو چه ویژگی‌هایی دارد؟

اکنون که متوجه دلیل استفاده از کولیس تاتو شدید لازم است که با ویژگی‌های این محصول آشنا شوید. در زیر به تمام مشخصات کولیس تاتو اشاره کرده‌ایم:

 1. دارای درجه بندی
 2. کولیس تتو انواع مختلفی دارد و بسیار متنوع است.
 3. قابلیت شستشو و استرلیزه کردن
 4. دهانه کولیس تاتو به گونه‌ای طراحی شده که فاصله بین ابروها و فاصله هر ابرو تا مرکز بینی و پهنای ابرو در قسمت‌های مختلف و … را اندازه گیری می‌کند.

انواع کولیس ابرو

کولیس ابرو دارای انواع زیر است:

کولیس ابرو پلاستیکی یا معمولی

این نوع کولیس یکی از پرطرفدارترین کولیس‌ها بین پیگمنتران است. با استفاده از این نوع کولیس میتوان قطر داخلی و خارجی ابرو را مشخص کرد. همچنین این مدل کولیس دارای دو قسمت خط کش ثابت و متحرک یا ورنیه است. به همین دلیل این کولیس را با نام کولیس ورنیه هم می‌شناسند. زمانی که اعداد در کنارهم قرار بگیرند اندازه مناسب برای طراحی ابرو تعیین می‌شود. کولیس ابرو پلاستیکی دارای دو رنگ سفید و مشکی است. قیمت این نوع کولیس بسیار مناسب است.

عقربه‌ای

کولیس عقربه‌ای هماندد کولیس معمولی است. اما این نوع کولیس بجای خط کش دارای درجه بندی ساعتی است. همچنین کولیس‌های عقربه‌ای یک پیچ برای ثابت کردن اندازه دارند.

کولیس دیجیتال تاتو

کولیس دیجیتالی یکی از رایج‌ترین نوع کولیس‌ها است. این کولیس دارای یک صفحه نمایشگر است. از کولیس تاتو دیجیتال بریا مصارف مختلفی استفاده می‌شود. برای مثال در علوم پزشکی برای اندازه گیری قطر استخوان و در آرایشگری و بیوتی برای اندازه گیری قطر ابرو استفاده می‌شود. همچنین کولیس دیجیتالی کاربرد مهندسی دارد. جنس کولیس‌های دیجیتال از کامپوزیت و فیبر و کربن قوی است. کولیس دیجیتال تاتو با دقت اندازه گیری 0.1 میلیمتر است و از 0 تا 150 میلی‌متر یا 0 تا 6 اینچ را اندازه گیری می‌کند. دقت اندازه گیری این محصول بسیار زیاد است و اعداد را به صورت دیجیتال نشان می‌دهد.

مشخصات کولیس تاتو دیجیتال مخصوص طراحی ابرو

این محصول دارای مشخصات زیر است:

 • اندازه گیری دقیق
 • دارای یک صفحه نمایش ال ای دی
 • قابل حمل: کولیس دیجیتال تاتو بسیار راحت در دست قرار می‌گیرد.
 • اندازه کوچک : اندازه این مصحول به گونه‌ای است که می‌توانید آن را درون جیب خود بگذارید.
 • با استفاد از کولیس تاتو دیجیتال طراحی ابرو بسیار دقیق انجام می‌شود.
 • دارای قابلیت تغییر واحد در حین کار
 • صفر شدن دستگاه به صورت خودکار
 • دارای دکمه خاموش/ روشن

خط کش کولیس

یکی دیگر از انواع کولیس تاتو، خط کش کولیست است. خط کش کولیس دارای جنس فولاد ضد زنگ است و فاقد قطعات پلاستیکی می‌باشد. خط کش کولیس در برابر آب و خاک و روغن بسیار بادوام است.

طراحی ابرو با خط کش و کولیس

در اینجا به شما عزیزان یاد می‌دهیم که چگونه یک ابروی قرینه را برای مشتری خود ایجاد کنید:

ابتدا نقطه وسط بین دو ابرو را مشخص کنید. سپس با خط کشی که بر حسب سانتی متر است از قسمت 0 خط کش روی خطی که وسط د ابرو کشیده‌اید قرار دهید. بعد از این مرحله با توجه به فاصله ابروها و از جایی که تاج ابرو شروع می‌شود نقطه شروع کار را علامت گذاری کنید. در این مرحله با کولیس تاتو این خط ها را بهم وصل کنید تا دو قله بهم وصل شده و دو تاج ابرو متقارن و موازی بهم وصل شوند. سپس کولیس را بردارید و از قرینه بودن ابروها اطمینان پیدا کنید. برای اینکه متوجه قرینگی ابروها شوید باید خط کش را یکبار در تاج و سپس در قله ابرو روبروی هم قرار دهید. سپس می‌توانید متوجه شوید که ابروها قرینه هستند یا خیر؟ حتما از قرینگی ابروها مطمئن شوید تا مشتری نیازی به ریموو تاتو نداشته باشد.

خرید و قیمت کولیس ابرو

قیمت این محصول در فروشگاه‌های مختلف متفاوت است. حتما سعی کنید باکیفیت‌ترین کولیس تاتو را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *