مقالات

پیگمنتر کیست و چه وظایفی دارد؟

پیگمنتر

پیگمنتر کسی است که کار میکروپیگمنتیشن و آرایش دائم را انجام می‌دهد. واژه Pigmenter در آرایش دائم صورت کاربرد دارد. در این مطلب از سایت نیلوفر کاظمی بیشتر با واژه پیگمنتر آشنا خواهید شد. بسیاری از خانم‌ها هستند که ترجیح می‌دهند در وقت خود برای آرایش کردن صرفه جویی کنند. گاهی برخی از خانم‌ها مجبورند در طول روز چندین بار آرایش خود را تمدید کنند. بهترین کار برای این افراد انجام دادن آرایش دائم است. اما این تکنیک باید توسط یک پیگمنتر حرفه‌ای انجام شود. چراکه انجام دادن غیر تخصصی و غیر حرفه‌ای این کار منجر به پاک کردن تاتو می‌شود.

در قدیم به کسی که کار تاتو را انجام میداد، تاتو کار می‌گفتند. اما بعد از شناخت این رشته، تاتو صورت با نام میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ از تاتو بدن جدا شد. این تقسیم بندی توسط کمپانی‌های آرایشی و تولید رنگ برای میکروپیگمنتیشن و… انجام شد. در ادامه به توضیح کامل Pigmenter پرداخته‌ایم.

پیگمنتر کیست؟

میکروپیگمنتیشن لب، میکروپیگمنتیشن ابرو و… با کاشت رنگدانه‌های ریز در زیر پوست توسط دستگاهی قلمی برقی انجام می‌شود. در صورت عدم ترمیم آن بعد از مدتی از زیر پوست پاک می‌شود. پیگمنت در انگلیسی به معنی رنگدانه است و پسوند er در زبان انگلیسی باعث ساخت اسم می‌شود. بنابراین با اضفه کردن این پسوند به واژه پیگمنتف کلمه Pigmenter به وجود می‌آید. در کل Pigmenter به کسی گفته می‌شود که کار کاشت رنگدانه را انجام دهد. همچنین به دلیل اینکه اسم دیگر دستگاه میکروپیگمنتیشن، هندپیس است به کسی که در مراکز معتبر و با تجهیزات استاندارد به میکروپیگمنتیشن صورت میپردازد، پیگمنتر می‌گویند. اما به کسی که خدمات تاتو را انجام می‌دهد تاتو کار یا tattoo work یا تاتو آرتیست می‌گویند.

دستگاه مورد تایید برای Pigmenter

دستگاه مورد تایید وزارت بهداشت برای یک پیگمنتردستگاه لینل نوآمبا و دستگاه مدربوایو آمیا و دستگاه نانو بروز 5 ولتی است. البته لازم است بدانید که دستگاه‌های متفاوتی برای پیگمنتر وجود دارند. اما این دستگاه‌ها مورد تایید وزارت بهداشت هستند. به دلیل اینکه تنوع دستگاه‌ها در بازار زیاد هستند باید بدانید که کدام دستگاه مورد تایید وزارت بهداشت است. برای داشتن این دستگاه‌ها باید مدرک تاتو از کمپانی فی داشته باشید. خانم نیلوفر کاظمی یکی از بهترین پیگمنترها هستند که تمامی مدارک مورد نظر برای این حرفه را دارند و بهترین ریموو تاتو را به شما عزیزان ارائه می‌دهند.

مدارک مورد نیاز برای یک پیگمنتر

یک فرد برای اینکه بتواند یک Pigmenter حرفه‌ای شود لازم است مدارک آن را تهیه کند. در ادامه به مدارک مورد نیاز برای یک پیگمنتر اشاره کرده‌ایم:

  • یک Pigmenter حرفه‌ای باید مدرک اصلاح و ابرو از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور داشته باشد.
  • مدرک گریم و میکاپ از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور
  • مدرک آرایش دائم صورت از سازمان فنی حرفه‌ای کشور
  • یک پیگمنتر حرفه‌ای باید دارای تاییدیه سلامت پزشکی و کارت بهداشت باشد.

از دیگر مواردی که برای یک Pigmenter حرفه‌ای نیاز است: استفاده از رنگ تاتو مورد تایید وزارت بهداشت و استفاده از دستگاه مورد تایید وزارت بهداشت. خانم نیلوفر کاظمی تمامی این مدارک را دارند و از بهترین ریموور برای ریموو تاتو استفاده می‌کنند.

چگونه متوجه شویم یک پیگمنتر، حرفه‌ای است و بهترین خدمات را ارائه می‌دهد؟

خدمات زیبایی و آرایش دائم صورت مانند هاشور ابرو، فیبروز و… باید در مرکزی معتبر با دستگاه‌های پیشرفته انجام شود. حتما زمانی که به یک مرکز معتبر مراجعه می‌کنید باید از پیگمنتر خود بخواهید که گوهی و مدارک مورد نیاز یک پیگمنتر را به شما نشان دهد. همچنین برای مطمئن شدن از پیگمنتر باید از گواهی وزارت بهداشت و مجاز بودن رنگ و دستگاه اطمینان حاصل پیدا کنید. حتما به این نکات توجه کنید و برای انجام کارهای زیبایی به هر مرکزی مراجعه نکنید. حتما کارهای زیبایی بخصوص آرایش دائم و ریموو تاتو را در مراکز معتبر و به شرط سلامت و ایمنی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *