مقالات

پوست شناسی در تاتو و پیگمنت پوست چیست؟

پوست شناسی در تاتو

پوست شناسی در تاتو و تشخیص انواع پوست یکی از آموزش‌های پر اهمیت در حوزه آرایش دائم و ریموو تاتو است. به همین دلیل آموزش پوست شناسی در تاتو صورت یکی از ملزومات دانش یک پیگمنتر است. چراکه پیگمنت‌های پوستی و ماندگاری آن در تتو بسیار مهم است. در صورتی که پیگمنتر با این علم آشنا باشد بهترین تتو را انجام می‌دهد. در ادامه این مطلب از سایت نیلوفر کاظمی بیشتر با این علم آشنا خواهید شد.

تشخیص انواع پوست ها در پوست شناسی تاتو

ژنتیک و زمینه‌های ارثی یکی از اصلی‌ترین عوامل تفاوت رنگ پوست در افراد مختلف است. اما گاهی منشا آن فراتر است و پراکندگی جغرافیایی و نژادی از دلایل تفاوت رنگ پوست است. آگاهی ودانستن منشا تفاوت رنگ پوست برای پوست شناسی در تاتو بسیار مهم است. با شناخت تفاوت رنگ پوست می‌توانید انواع پوست را تشخیص دهید و متناسب با آن از رنگدانه‌های عالی متناسب با پوست استفاده کنید. هرچه به خط استوا نزدیک می‌شویم رنگ پوست تیره‌تر می‌شود و بالعکس هرچه از خط استوا دورتر می‌شویم، رنگ پوست روشن‌تر و سفیدتر می‌شود.

چراکه افرادی که در نزدیکی خط استوا سکونت دارند به دلیل تابش زیاد اشعه ماورا بنفش پوستشان ماده‌ای به نام ملانین تولید می‌کند. ملانین، پوست صورت را در برابر تابش شدید محافظت می‌کند. در کل تولید ملانین در پوست باعث ایجاد رنگ تیره در پوست می‌شود و هرچه پوست تیره‌تر باشد، مقاومت بیشتری در برابر تابش نور خورشید دارد. به همین علت افرادی که در نزدیکی خط استوا زندگی می‌کنند ویتامین D کمتری دارند.  اما با تابش زیاد نور خورشید این کمبود ویتامین جبران می‌شود. از جمله عوامل تاثیرگذار در تغییر رنگ پوست عبارتند از:

 • تغذیه
 • بیماری‌های ژنتیکی
 • کمبود ویتامین در بدن
 • عدم استراحت کافی
 • استفاده از دخانیات

انواع رنگ پوست از مباحث پوست شناسی در تاتو

برای شناخت پوست شناسی در تاتو ابتدا باید با انواع رنگ پوست آشنا باشید. در ادامه به انواع رنگ پوست اشاره کرده‌ایم:

 • پوست سفید: پیگمنت قرمز در این رنگ پوست غالب است.
 • سبزه: پیگمنت آبی به رنگ پوست سبزه غالب است.
 • پوست گندمی: در این نوع رنگ پوست، پیگمنت آبی و قرمز به صورت 50 50 غالب است. چراکه رنگ پوست گندمی مابین رنگ پوست سفید و سبزه است.
 • گندمی رو به سفید: در این نوع رنگ پوست 80 درصد پیگمنت قرمز و 20 درصد پیگمنت آبی به پوست غالب است.
 • پوست گندمی رو به سبزه: دراین تناژ پوست در تاتو، 80 درصد پیگمنت آبی و 20 درصد پیمنت قرمز به پوست غالب است.

چرا آموزش پوست شناسی در تاتو صورت مهم است؟

با شناخت پوست شناسی در تاتو و شناخت پیگمنت‌های پوستی می‌دانید که از چه رنگی باید برای تاتو استفاده کنید. همچنین با شناخت پوست شناسی در تتو، پیگمنت اصلی پوست تشدید نمی‌شود. در ادامه با ذکر یک مثال منظور از تشدید پیگمنت اصلی پوست را شرح داده‌ایم:

اگر پوست سفید یا سبزه است باید از مکملی استفاده شود که پیگمنت غالب رنگ پوست را خنثی کند. همچنین در انتهای کار نباید رنگ پوست رو به قرمزی، بنفش، آبی یا سبز بزند.

به همین دلیل پوست شناسی در تاتو صورت و بدن اهمیت دارد. اگر پیگمنتر با این علم آشنا نباشد دچار سردرگمی می‌شود و اشتباهات زیادی در زمان اجرای آرایش دائم انجام می‌دهد. همچنین نتیجه نهایی کار بسیار بد خواهد شد. در نتیجه مشتری باید پاک کردن تاتو را انجام دهد. بنابراین برای انتخاب درست رنگ، پیگمنتر باید با ساختمان پوست و شناخت بهترین لایه برای کاشت رنگدانه آشنا باشد.

روش‌های تشخیص رنگ پوست سرد و گرم و استفاده از پیگمنت مناسب

با پوست شناسی در تاتو می‌توانید متوجه شوید که هر کدام از پوست‌ها بر چه رنگی غالب هستند. در ادامه روش‌هایی برای تشخیص تناژ پوست سرد و گرم به شما عزیزان ارائه داده‌ایم:

توجه به رنگ چشم و مو

برای شناخت تناژ سردی یا گرمی پوست می‌توانید از رنگ چشم و مو کمک بگیرید. برای این منظور می‌توانید طبق دستور زیر عمل کنید:

 1. افرادی با چشم‌های آبی، طوسی و سبز دارای رنگ مو طبیعی بلوند، قهوه‌ای، و مشکی هستند. بنابراین این افراد دارای تناژ پوست سرد هستند. برای پوست‌های سرد، پیگمنت آبی و سبز به بدن غالب است.
 2. همچنین افرادی که چشم‌های قهوه‌ای یا عسلی دارند دارای رنگ مو طبیعی بلوند با تناژ طلایی یا مشکی با تناژ طلایی و قرمز هستند. این افراد با رنگ مو زرد دارای پوست گرم هستند. پیگمنت قرمز به پوست گرم غالب است.

شناخت تناژ پوست سرد و گرم در تاتو با توجه به رنگ مچ دست

افرادی که رنگ مچ دست آنها آبی یا بنفش است دارای پوست‌های سردی هستند. همچنین افرادی که دارای رنگ مچ سبز یا زیتونی هستند، پوست گرمی دارند. اگر رنگ مچ دست ترکیبی از دو رنگ آبی یا سبز بود نشان دهنده این است که پوست، خنثی است.

تغییرات پوست در نور خورشید

با توجه به تغییرات رنگ پوست در نور خورشید می‌توانید متوجه سردی و گرمی پوست شوید. با دو روش می‌توانید این کار را انجام دهید. این دو روش عبارتند از:

 1. اگر آفتاب باعث سوختگی و قرمزی پوست شد یعنی اینکه پوست مشتری سرد است.
 2. همچنین اگر آفتاب، رنگ پوست را طلایی یا برنزه و یا قهوه‌ای کند یعنی تناژ پوست، گرم است.

استفاده از زیورآلات نقره‌ای و طلایی

یکی از بهترین راه‌ها برای پوست شناسی در تاتو و تشخیص تناژ گرم یا سرد پوست استفاده از زیرورآلات طلایی یا نقره‌ای است. اگر زیورآلات نقره‌ای بر روی پوست جلوه زیبایی داشته باشد نشان دهنده این است که تناژ پوست سرد است. اما اگر زیرورآلات طلایی به پوست بیاید نشانه این است که پوست گرم است. با این روش ساده می‌توانید متوجه تناژ سردی یا گرمی پوست شوید و بهترین ترکیب رنگ تاتو را با توجه به رنگ پوست مشتری انجام دهید.

توجه به نوع پوست یکی از راه‌های شناخت پوست سرد و گرم

برخی از افراد هستند که نه پوست گرم و نه پوست سردی دارند. این افراد دارای پوست خنثی هستند. یعنی پوست اینگونه افراد ترکیبی از دو نوع پوست سرد و گرم است. بنابراین با توجه به اینکه این نوع پوست‌ها ترکیبی هستند، پیگمنت‌های آبی، سبز و قرمز بر بدن آنها غالب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *