مقالات

میکرو براش چیست و چه کاربردی دارد؟

میکرو براش

میکرو براش از وسیله‎های پر کاربرد برای ریموو تاتو و دیگر خدمات آرایش دائم است. پاک کردن تتو تکنیکی است که نیاز به تجهیزات و وسایل استریل دارد. بخشی از این وسایل و تجهیزات عبارتند از: ریموور تاتو، دستکش، انگشتری رنگ تاتو، سوزن فیبروز و دستگاه تاتو و فی براش و… که یکبار مصرف بوده و بهداشت در زمان استفاده از آنها رعایت می‌شود. در ادامه این مطلب از وب سایت مرکز ریموو نیلوفر کاظمی با میکرو براش و انواع آن بیشتر آشنا خواهید شد.

میکرو براش چیست؟

زمانی که مواد ریموور درون تشتک انگشتری رنگ تاتو ریخته می‌شود نیاز به یک وسیله برای همزدن مواد ریموور است. میکرو براش بهترین و ایمن‌ترین وسیله برای ترکیب رنگ تاتو و برداشتن ریموور می‌باشد. همچنین این محصول برای زمانی که می‌خواهید مواد بی حسی را بر روی پوست بگذارید، کاربرد دارد. یکی دیگر از مزایای استفاده از فی براش، هنگام گذاشتن مواد ریموور بر روی پوست است. میکرو براش دارای سر پنبه‌ای گرد و قدرت جذب بالایی می‌باشد. به جای گوش پاک کن و لوازم غیر حرفه‌ای از این محصول استفاده می‌شود.

چرا باید از میکرو براش تاتو استفاده کنیم؟

استفاده از این محصول هم در زمان تاتو و هم در زمان ریموو تتو کاربرد دارد. در ادامه به دلایل استفاده از فی براش اشاره کرده‌ایم:

 1. از جمله کارهای بسیار مهم در زمان تتو ترکیب رنگ تاتو است. بهترین وسیله برای ترکیب رنگ تاتو، فی براش می‌باشد.
 2. در تکنیک ریموور برای ریموو تاتو خط چشم باید مایع ریموور تاتو بر روی پشت پلک مالیده شود. همچنین باید دقت زیادی در زمان مالش مواد بر روی پشت پلک داشت. مواد ریموور به هیچ عنوان نباید وارد چشم شود. به همین دلیل استفاده از میکرو براش بسیار عالی است.
 3. برای استفاده از بی حسی در زمان پاک کردن تتو نیاز به یک وسیله‌ی بهداشتی و ایمن است. بهترین و ایمنی‌ترین وسیله برای استفاده از بی حسی بر روی پوست، فی براش می‌باشد.

کاربردهای فی براش

فی براش‌ها علاوه بر اینکه در تکنیک ریموو تتو کاربرد دارند برای خدمات دیگری هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به کاربردهای فی براش پرداخته‌ایم:

 • میکرو براش ناخن و میکرو براش لیفت از جمله کاربردهای این محصول هستند.
 • فی براش دندانپزشکی و دندان و میکرو براش ابرو و مژه جهت ریموو تاتو ابرو و خدمات دندانپزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • با استفاده از فی براش می‌توان رنگ را بر روی ابرو پخش کرد.
 • یکی دیگر از کاربردهای این وسیله، کشیدن ریموور تاتو رجوی بر روی ابرو یا خط چشم است.
 • فی براش برای قرار دادن و پخش کردن باندینگ بر روی دندان کاربرد دارد.
 • دارای فیبرهای کوتاه و مناسب برای مصارف در دندانپزشکی است.

مشخصات فی براش

فی براش دارای الیاف پنبه‌ای است. پنبه‌ها به صورت گرد بر روی فی براش سوار شده‌اند. این محصول معمولا در بسته بندی‌های 100 عددی یا 50 عددی به بازار عرضه می‌شود.  طراحی میکرو براش به گونه‌ای است که برای انواع خدمات کاربرد دارد. میکرو براش‌ها ابزاری پلاستیکی و کوچک هستند که سر آنها دارای الیاف پرزی و نرمی می‌باشد. از دیگر مشخصات این محصول می‌توان به رنگ بندی‌های مختلف آن اشاره نمود.  ظاهر میکرو براش‌ها شبیه گوش پاک کن است، اما سر فی براش نسبت به گوش پاک کن نازک‌تر می‌باشد. از دیگر مشخصات این محصول این است که دارای سایز بندی‌های  S و M و L است.

مزایای فی براش

فی براش پنبه‌ای دارای مزیت‌های زیر است:

 • یکبار مصرف و با قیمتی بسیار عالی
 • طراحی بی‌نظیر و متریال مناسب
 • مناسب برای انواع خدمات نظیر لیفت و لمینت مژه، تاتو و….
 • راحت کردن و دقیق کردن کار ریموو
 • جایگزینی عالی برای گوش پاک کن و وسایل غیر حرفه‌ای
 • دارای کیفیت بالا
 • جذب مواد به مقدار مناسب و رساندن مواد به نقطه مورد نظر
 • صرفه جویی 80 درصدی برای استفاده از مواد
 • قابل استفاده برای فضاهای محدود
 • انعطاف پذیری بسیار بالا

سوالات پر تکرار

در ادامه به سوالات متداول درباره فی براش پاسخ داده‌ایم:

چرا نمی‌توان از خلال دندان به جای میکرو براش استفاده کرد؟

برخی از پیگمنترها از وسایل غیر حرفه‌ای مثل خلال دندان و گوش پاک کن برای ترکیب رنگ و…. استفاده می‌کنند. اما این کار به شدت اشتباه و خطرناک است. چراکه این وسایل ممکن است باعث آسیب به پوست مشتری شوند. همچنین علاوه بر این مورد، استفاده از خلال دندان، ذهنیت بدی به مشتری می‌دهد.

قیمت و خرید میکرو براش چگونه است؟

با توجه به اینکه تعداد فی براش‌ها در یک بسته بندی بسیار زیاد است، قیمت این محصول بسیار عالی و مقرون بصرفه می‌باشد. اما حتما از فروشگاه‌های معتبر فی براش را خریداری و تهیه نمایید.

آیا دسته میکرو براش قابل تنظیم است؟

بله. دسته فی براش‌ها قابلیت انعطاف و تنظیم شدن دارند.

ظاهر میکرو براش شبیه چیست؟

ظاهر فی براش شبیه گوش پاک کن است اما جذب مواد بالاتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *