مقالات

میکروپیگمنتیشن ابرو و مزایای آن

میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیگمنتیشن ابرو یک روش آرایش دائمی یا نیمه دائمی است که از طریق آن، رنگدانه‌های معدنی توسط سوزن‌‍‌های میکرو به صورت طبیعی در زیر اپیدرم در لایه پوستی کاشت می‌شوند. این تکنیک از لحاظ پزشکی بسیار پیشرفته و ایمن است. میکروپیگمنتیشن یک روش بی خطر و طبیعی برای آرایش دائم ابروها است. رنگ‌های استفاده شده در میکروپیگمنتیشن بسیار طبیعی و شبیه رنگ مو ابرو است. در ادامه این مطلب از وب سایت نیلوفر کاظمی بیشتر با تکنیک میکروپیگمنتیشن ابرو آشنا خواهید شد.

از میکروپیگمنتیشن برای ایجاد فرم زیبای ابروها استفاده می‌شود. با استفاده از این تکنیک هم زنان و هم مردان می‌توانند از مزایا میکروپیگمنتیشن ابرو برای فرم دهی به شکل ابروها استفاده کنند. میکروپیگمنتیشن به معنی قرار دادن پیگمنت در حد فاصل لایه بیرونی و زیرین پوست است. ماندگاری میکروپیگمنتیشن بسیار بالاست و با استفاده از این تکنیک می‌توانید ظاهر شاداب و زیبایی داشته باشید.

آیا میکروپیگمنتیشن همان هاشور ابرو است؟

اصطلاحاتی مانند هاشور ابرو، تاتو ابرو و میکروپیگمنتیشن اصطلاحات رایجی است که در بین سالن‌های زیبایی وجود دارد. هاشور ابرو به معنی طراحی و کشیدن خطوطی مانند مو در محل ابروها است که برای نواحی کم پشت ابرو یا قرینه سازی ابروها از آن کمک می‌گیرند. هاشور ابرو جایگزینی بسیار عالی برای روش‌های قدیمی و خطرناک تاتو ابرو است و ظاهر بهتری ایجاد می‌کند. در کل هاشور ابرو به دو روش میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن انجام می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که میکروپیگمنتیشن همان هاشور ابرو است.

میکروپیگمنتیشن ابرو چگونه انجام می‌شود؟

میکروپیگمنتیشن ابرو معمولا در 2 یا سه جلسه انجام می‌شود. ابتدا طراحی ابرو با ابزاری مخصوص مانند دیوایدر ابرو و… انجام می‌شود. سپس با وارد کردن رنگ‌های معدنی ضد حساسیت در زیر پوست با کمک سوزن‌های بسیار ریز و باریک انجام می‌شود. رنگدانه‌ها وارد لایه دوم پوست می‌شوند و باعث جلوه‌ای طبیعی و زیبا در ابروها می‌شوند. (افرادی که میکروپیگمنتیشن انجام می‌دهند، باید آموزش دیده و مجرب باشند. همچنین باید از دستکش استفاده کنند تا باعث انتشار باکتری و آلودگی نشوند و احتمال عفونت به صفر برسد.) میکروپیگمنتیشن معمولا 20 تا 30 دقیقه طول می‌کشد و جلسه ترمیم میکروپیگمنتیشن با فاصله 30 تا 45 روزه انجام می‌شود.

روش میکروپیگمنتیشن با تاتوهای آرایشی متفاوت است. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های آنها این است که در میکروپیگمنتیشن از پیگمنت‌هایی استفاده می‌شود که با جوهر تاتو تفاوت دارند. در میکروپیگمنتیشن، فرآیند انجام این کار، کمتر از تاتو و تهاجمی است. درد این روش متفاوت است ولی در مجموع درد بسیار کمی دارد. چراکه معمولا از کرم‌ها یا اسپری‌های بی حسی کننده برای کاهش درد این فرآیند استفاده می‌شود.

ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو به چه مواردی بستگی دارد؟

میزان ماندگاری میکروپیگمنتیشن معمولا 1 تا 5 سال است. با این وجود، عوامل مختلفی هستند که می‌توانند بر میزان ماندگاری این تکنیک تاثیرگذار باشند. این عوامل عبارتند از:

 1. میزان قرارگیری در نور آفتاب: بهتر است فرد بعد از میکروپیگمنتیشن کمتر در معرض نور خورشید قرار گیرد.
 2. جنس، نوع و ضخامت پوست : افرادی که پوست چربی دارند، ماندگاری میکروپیگمنتیشن برای آنها کمتر است.
 3. مصرف سیگار و الکل: افرادی که سیگار یا قلیان یا الکل مصرف می‌کنند، نباید انتظار زیاد از ماندگاری طولانی مدت از میکروپیگمنتیشن داشته باشند.
 4. مدل اجرای میکروپیگمنتیشن و مهارت پیگمنتر:مهارت پیگمنتر تاثیر ویژه‌ای در ماندگاری میکروپیگمنتیشن دارد.
 5. نوع رنگ: رنگ‌های اصل و مرغوب و باکیفیت اثرات جذاب‌تر و ماندگارتری از خود به جای خواهند گذاشت.
 6. آب و هوا: معمولا افرادی که در آب و هوای مرطوب زندگی می‌کنند ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو به دلیل تعریق زیاد در آنها بسیار کم است.

دستگاه مورد نیاز برای میکروپیگمنتیشن ابرو

دستگاه‌هایی که برای میکروپیگمنتیشن ابرو استفاده می‌شوند نه تنها برای میکروپیگمنتیشن ابرو بلکه برای میکروپیگمنتیشن لب و خط چشم هم کاربرد دارند. برخی از دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن ممکن است قیمت بالایی داشته باشند و برخی دیگر قیمت پایین‌تر. اما این موضوع به این معنی نیست که اگر سدتگاهی قیمت پایین‌تری دارد، بی کیفیت است. چراکه برخی از دستگاه‌ها به دلیل اینکه برند شرکت خاصی هستند، قیمت بالاتری دارند. مهم‌ترین نکته در زمان خرید دستگاه میکروپیگمنتیشن، قدرت موتور آن است. هرچه قدرت موتور دستگاه قوی‌تر باشد، قدرت کاشت آن هم بهتر و بیشتر می‌شود.

نکته بعدی نوع سوزن دستگاه تاتو است. سوزنهای مختلفی برای این دستگاه‌ها وجود دارد اما سه نوع پیچی، تی و سرپلاک مهم‌ترین و پرطرفدارترین نوع سوزن است. سوزن تی بسیار 2ضعیف است. چراکه رنگ و خونابه را درون خود می‌کشد و کاشت ضعیف‌تری دارد. معمولا دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن ابرو که قدرت موتور پایینی دارند، سوزن آنها از نوع تی است. سوزنهای پیچی دارای محفظه‌ای هستند که مانع ورود رنگ و خون به داخل دستگاه می‌شود. سرپلاک قوی‌ترین نوع سوزن است که به صورت میخ در دستگاه تاتو چفت می‌شود. این مدل کارتریج تنها به دستگاه‌های مخصوص خود وصل می‌شود و قابلیت اتصال به دستگاه‌های پیچی و تی را ندارد.

فواید و مزایای میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

در ادامه به مزایای انجام دادن این تکنیک اشاره کرده‌ایم:

 1. اگر جزو افرادی هستید که از آرایش کردن ابروها خسته شده‌اید، میکروپیگمنتیشن ابرو شما را از طراحی و مداد کشیدن در ابروها راحت می‌کند.
 2. میکروپیگمنتیشن برای افرادی که به لوازم آرایش حساسیت دارندف بسیار عالی است.
 3. یکی از مزایای میکروپیگمنتیشن این است که می‌توان با طراحی اصولی ابرو، صورت را کشیده‌تر و چشم‌ها را درشت‌تر نشان داد.
 4. این روش مناسب افرادی است که ریزش ابرو شدید دارند.
 5. یکی دیگر از مزایای میکروپیگمنتیشن ابرو این است که عوارض کمتری مثل درد و خونریزی نسبت به تاتو دارد.
 6. ایجاد ظاهری زیبا حتی بعد از ساعت‌ها خواب طولانی
 7. صرفه جویی در وقت و انرژی برای آراستگی ظاهری
 8. اگر از مدل ابروهای خود خسته شده‌اید و به دنبال یک تنوع برای زیبایی بیشتر هستید، حتما از تکنیک میکروپیگمنتیشن استفاده کنید.

میکروپیگمنتیشن ابرو مناسب چه افرادی است؟

این روش برای افرادی که ابروهای کم رنگ، پراکنده، و کم پشت دارند بسیار مناسب است. چراکه با این تکنیک می‌توان ظاهر زیباتری را ایجاد کرد. میکروپیگمنتیشن برای افرادی که دائما شنا یا ورزش می‌کنند بسیار عالی است. چراکه دیگر لازم نیست نگرانی از دست رفتن آرایش ابروهای خود باشند. روش میکروپیگمنتیشن برای افرادی که به دلیل بیماری یا تصادف و یا جراحی یا به هر دلیل دیگری فرم طبیعی ابروی خود را از دست داده‌اند، بسیار راهگشا است.

آیا پاک کردن میکروپیگمنتیشن امکان پذیر است؟

گاهی پیش می‌آید که افراد تصمیم به پاک کردن تاتو ابرو یا میکروپیگمنتیشن می‌گیرند. یکی از دلایل انجام پاک کردن تاتو، عدم مهارت پیگمنتر و استفاده از رنگ‌های نامرغوب است. یکی از بهترین راه‌ها برای پاک کردن تاتو ابرو، استفاده از مواد ریموور است. حتما توجه کنید که پاک کردن و ریموو تتو را نزد بهترین فرد انجام دهید تا هیچ مشکلی برای شما پیش نیاید.

قیمت میکروپیگمنتیشن ابرو چقدر است؟

عوامل مختلفی مثل کیفیت کار، تخصص و تجربه، نوع دستگاه و نوع رنگدانه‌ها، طراحی ابرو و… در تعیین قیمت میکروپیگمنتیشن تاثیرگذار هستند. حتما برای انجام میکروپیگمنتیشن به مراکز معتبر و افراد حرفه‌ای دارای مجوزهای بهداشتی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *