مقالات

میکروبلیدینگ ابرو و معایب و محدودیت‌های آن

میکروبلیدینگ ابرو

یکی از روش‌های زیبایی که بدون نیاز به جراحی ابروهایی پهن خواهید داشت، میکروبلیدینگ ابرو است. این روش یکی از راه‌حل‌های نیمه دائمی برای پر کردن قسمت‌های خالی ابرو با استفاده از رنگدانه‌های شبیه به رنگ مو طبیعی ابرو است. اگر شما هم جزو کسانی هستید که آرزوی داشتن ابروهایی پهن و خوش حالت را دارید و به هر دلیلی نمی‌توانید از کاشت ابرو استفاده کنید تا آخر این مطلب از سایت نیلوفر کاظمی با ما همراه باشید تا بیشتر با میکروبلیدینگ ابرو آشنا شوید.

داشتن ابروهایی خوش فرم و زیبا آرزوی هر خانمی است. چراکه ابروها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند و تغییر حالت در ابروها به چهره افراد تنوع می‌بخشد. شرکت‌های آرایشی با دانستن این موضوع تلاش می‌کنند تا هر روز محصولات آرایشی جدیدتری مثل قلم ابرو، مداد ابرو و… را تولید کنند تا خانم‌ها بتوانند با آنها فرم ابروهای خود را تغییر دهند.اما مواد آرایشی موقتی است و فرمی مصنوعی به ابروها می‌دهد. همچنین در برخی موارد استفاده از برندهای نامعتبر باعث ریزش ابروها می‌شود.

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش‌های جدید برای پر کردن ابروها است که ماندگاری نسبتا طولانی دارد. از این تکنیک برای پر کردن قسمت‌های خالی ابرو یا اصلاح فرم آنها استفاده می‌شود. این روش کمی تهاجمی است و خراش‌های بسیار کوچکی بر روی پوست وارد می‌کند. این خراش‌ها باید با استفاده از رنگدانه‌های همرنگ مو طبیعی پر شوند تا قسمت‌های خالی ابرو را به طور کامل پر کنند. به این ترتیب ابروها پرتر و جذاب‌تر به نظر می‌رسند. این روش ماندگاری زیادی دارد.

نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است این است که میکروبلیدینگ را باید توسط افراد ماهر و متخصص انجام دهید تا ابروهایی کاملا قرینه و یکدست داشته باشید. با توجه به این موضوع به شما توصیه می‌کنیم که به مرکزی مراجعه کنید که دانش کافی در خصوص شناسایی آناتومی چهره فرد و تعیین بهترین فرم ابرو برای فرد را دارند. در غیر اینصورت باید به فکر ریموو تاتو باشید. میکرو نیاز به ترمیم دارد و حدود 4 تا 6 هفته بعد از جلسه اول باید مجددا مراجعه کنید تا فرم ابروها طبیعی‌تر و زیباتر شود و همچنین ماندگاری ابروها بیشتر شود.

میکروبلیدینگ برای چه افرادی مناسب است؟

میکروبلیدینگ ابرو یک روش عالی برای فرم دادن به ابروها و پر کردن قسمت‌های خالی ابرو است. در واقع خانم‌هایی که به هر دلیلی ابروهایشان نازک شده است یا فرمی نامتقارن دارند می‌توانند از تکنیک میکروبلیدینگ استفاده کنند. علاوه بر این افرادی هستند که نمی‌توانند از کاشت ابرو استفاده کنند به همین دلیل می‌توانند از بلید ابرو استفاده کنند. همچنین افرادی که قبلا سایه ابرو داشته‌اند یا هاشور کرده‌اند می‌توانند نتایج آن را با استفاده از بلید ابرو اصلاح کنند یا فرم ابروها را بهبود بخشند.

میکروبلیدینگ ابرو چگونه انجام می‌شود؟

اگر میکرو ابرو توسط افراد غیر حرفه‌ای انجام شود به ابروهای طبیعی شما آسیب وارد می‌شود و فرم آنها نیز خراب می‌شود. همچنین بعد از انجام کار باید برای پاک کردن تاتو اقدام کنید. به همین دلیل قبل از هر چیز از تجربه پیگمنتر مطمئن شوید. در زیر به مراحل انجام این تکنیک اشاره کرده‌ایم:

مرحله اول

قبل از هر چیز متخصص این کار با بررسی آناتومی چهره فرد و اطلاع از سطح انتظارات مشتری باید فرم ابرو را طراحی کند. در جلسه مشاوره فرم نهایی ابروها بررسی می‌شود و می‌‌توان بررسی کرد که این روش برای مشتری مناسب است یا بهتر است از روش‌های دیگری استفاده کند.

مرجله دوم

بعد از اینکه فرم نهایی ابروها تعیین شد باید پوست را بی حس کرد. زیرا در این روش با استفاده از سوزن پوست را سوراخ می‌کنند و خراش ایجاد می‌کنند. به همین دلیل باید پوست بی حس شود تا در حین اجرای کار هیچ دردی را احساس نکنید. مقداری از بی حسی را بر روی پوست می‌زنند و سپس از سلفون بی حسی تاتو استفاده می‌کنند. این کار به جذب مواد بی حسی توسط پوست کمک زیادی می‌کند.

مرحله سوم

بعد از بی حس کردن ابروها باید فرم ابرو با استفاده از ابزارهای مخصوص مثل کولیس تاتو و … کشیده شود. این کار باعث می‌شود تا پیگمنتر در حین اجرای کار حدود ابرو را بداند و فرمی کاملا طبیعی به ابروها ببخشد.

مرحله چهارم

در این مرحله با استفاده از دستگاه مخصوص که دارای 10 تا 12 سوزن ریز است سوراخ‌هایی در پوست ایجاد می‌شود و رنگدانه‌ها به داخل آن تزریق می‌شوند. عمق این سوراخ‌ها یا خراشها زیاد نیست و رنگدانه‌ها در سطح پوست تزریق می‌شوند. در پایان بعد از اتمام کار رنگ‌های اضافه روی ابروها پاک می‌شوند و کار به پایان می‌رسد. کل زمان اجرای میکروبلیدینگ ابرو 2 ساعت است و بعد از آن لازم است که حدود 4 تا 6 هفته بعد برای تمدید نهایی مراجعه کنید.

مراقبت‌های قبل از بلید ابرو

مهم‌ترین نکته مراجعه به یک مرکز معتبر برای اجرای میکروبلیدینگ ابرو است. بهتر است برای پیدا کردن یک مرکز معتبر گول قیمت‌ها را نخورید. چراکه یک مرکز ارزان لزوما نامعتبر نیست و یک مرکز با قیمت‌های بالاتر لزوما معتبر نیست. حتما تحقیقات زیادی در انتخاب مرکز داشته باشید. بعد از اینکه یک مرکز معتبر را انتخاب کردید حتما نکات زیر را قبل از اجرای میکروبلیدینگ ابرو رعایت کنید:

 1. بهتر است یکماه قبل از میکروبلیدینگ ابرو از روش‌های پاکسازی پوست مثل لایه برداری، میکرونیدلینگ و لیزر درمانی و… خودداری کنید و آنها را انجام ندهید.
 2. از مواد غذایی و داروهایی که حاوی ویتامین E هستند استفاده نکنید.
 3. یک تا 2 هفته قبل از میکروبلیدینگ ابرو از اپیلاسیون و یا لیزر مو زائد خودداری کنید.
 4. تزریق بوتاکس و ژل باعث اختلال در عملکرد رنگدانه‌ها می‌شود.
 5. 48 ساعت قبل از میکروبلیدینگ ابرو از مصرف الکل، کافئین، ویتامین E، نیاسین و ایبوپروفن خودداری کنید.
 6. اگر پوستتان دچار آفتاب سوختگی شده است تا زمان بهبود آن از انجام میکروبلیدینگ ابرو پرهیز کنید.
 7. ممکن است در دوران قائدگی درد زیادی در هنگام میکرو ابرو داشته باشید. همچنین رنگ پذیری ابروها در این دوران بسیار کم است. به همین دلیل بهتر است بعد از دوران قائدگی میکرو ابرو را انجام دهید.
 8. در روز بلید ابرو هیچ آرایشی بر روی ابروها نداشته باشید و ابروها را کاملا تمیز کنید.
 9. برای اینکه مطمئن شوید که هیچ حساسیتی به رنگدانه‌های تاتو ندارید از پیگمنتر خود بخواهید مقدار کمی از آن را بر روی پوستتان امتحان کند.
 10. حتما به این موضوع توجه کنید شخصی که میکروبلیدینگ ابرو را انجام می‌دهد، باید تیغه بلید را عوض کند و آن را ضد عفونی کند. با این کار از احتمال عفونت و بیماری جلوگیری می‌شود.

معایب و محدودیت‌های میکروبلیدینگ ابرو

در زیر به معایب این تکنیک اشاره کرده‌ایم:

 • عدم استفاده از هر گونه نیروی الکتریکی و اتومیشن جهت قرار دادن رنگ در پوست
 • استفاده از فشار فیزیکی دست برای ایجاد خطوط در پوست
 • ماندگاری کم رنگدانه‌ها
 • یادگیری و آموزش میکروبلیدینگ ابرو بسیار سخت است. اما در صورت یادگیری صحیحی نتایج طبیعی و ماندگاری برای مشتری دارد.
 • ضخیم‌تر کردن هاشورهای ایجاد شده نسبت به مو طبیعی ابرو
 • تخریب بافت پوست به دلیل کشیده شدن تیغ بلید روی پوست همراه با فشار دست
 • عدم یکنواخت بودن فشار دست در ابتدا و انتهای میکروبلیدینگ
 • ایجاد درد در ناحیه مچ برای پیگمنتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *