مقالات

ماژیک تاتو چه کارایی هایی دارد؟

ماژیک تاتو

یکی از ابزارهای عالی برای قرینه سازی و طراحی در زمان آرایش دائم، ماژیک تاتو است. استفاده از ماژیک طراحی تتو به دلیل عدم پاک شدن خطوط قرینه سازی در حین اجرای تاتو بسیار کاربردی است. حتی پزشکان هم برای جراحی از این ماژیک استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که اسم دیگر این ماژیک، ماژیک جراحی است. در ادامه این مطلب از وب سایت نیلوفر کاظمی بیشتر با ماژیک تاتو آشنا خواهید شد.

ماژیک تاتو (ماژیک جراحی) چیست؟

پزشک‌ها از ماژیک تتو برای خط کشی محل برش در جراحی استفاده می‌کنند. به همین دلیل به این ماژیک، ماژیک جراحی هم می‌گویند. استفاده از ماژیک تاتو ضد اب به دلیل به راحتی پاک نشدن خطوط قرینه سازی در حین تتو کاربرد دارد. به همین دلیل این ماژیک مورد پسند بسیاری از پیگمنترها است. ماژیک طراحی تتو یکی از ملزومات تتو و میکروپیگمنتیشن است که برای انواع تکنیک‌های سایه ابرو، میکروبلیدینگ یا فیبروز و …. استفاده می‌شود. به جای طراحی کامل در زمان استفاده از این ماژیک، خطوط به صورت نقطه‌ای علامت گذاری می‌شوند.

ماژیک تاتو دو سر یکی از انواع ماژیک‌های تاتو ضد اب

ماژیک جراحی دو سر یکی از ابزارهای قرینه سازی و طراحی در حین اجرای آرایش دائم است که ضد آب و با ماندگاری بالا است. از این ماژیک برای طراحی تاتو ابرو، خط چشم و تاتو لب استفاده می‌شود. این ماژیک دارای یک خط کش است که خطوط با دقت بالاتری کشیده شوند. خطوط با ماژیک روی پوست کشیده می‌شوند و بعد از گذاشتن بی حسی و حین کار با دستمال پاک نمی‌شوند.

ماژیک تتو و سر یک سر ظریف (با ضخامت 0.1 میلی متری) و نازک و یک سر ضخیم (با ضصخامت 1 میلی متری) است. قرینگی خطوط در آرایش دائم از اهمیت بالایی برخورددار است. چراکه اگر یک پیگمنتر غیر حرفه‌ای باشد و خطوط را غیر قرینه طراحی کند، مشتری باید پاک کردن تاتو را انجام دهد.

ویژگی‌ها و مشخصات ماژیک تتو

در ادامه به ویژگی‌های این محصول اشاره کرده‌ایم:

  • ابزار قرینه سازی و طراحی
  • دارای یک خط کش
  • مناسب برای طراحی ابرو، خط چشم و لب
  • قابل استفاده در حرفه پزشکی برای خط کشی محل برش
  • ماژیک تاتو آبی، سفید، قرمز و مشکی برای طراحی تتو موجود است. ماژیک سفید تک سر است و برای طراحی ابرو و کادر لب کاربرد دارد. اما این رنگ ماژیک، ماندگاری ماژیک آبی را ندارد.
  • ماژیک قرمز برای طراحی لب و ماژیک مشکی برای طراحی خط چشم کاربرد دارد.
  • ماژیک آبی در جراحی و طراحی ابرو و کاشت مو کاربرد دارد. ماژیک آبی دارای دو سر نازک و ضخیم است و به هیچ عنوان در حین کار پاک نمی‌شود.
  • کاملا استریل و بهداشتی
  • ماژیک تاتو ابرو مناسب برای میکروپیگمنتیشن ابرو، فیبروز و هاشور و … است.

طرز استفاده از ماژیک جراحی چگونه است؟

از این ماژیک برای تکنیک سایه ابرو یا میکروبلیدینگ یا فیبروز استفاده می‌شود. با استفاده از این ماژیک‌ها به جای طراحی کامل، خطوط به صورت نقطه‌ای با ماژیک علامت گذاری می‌شوند. در تاتو خط چشم و لب نقاط بسیار ظریفی به صورت نقطه‌ای روی پوست علامت گذاری می‌شوند تا طرح در حین کار پاک نشود. ماژیک جراحی برای تاتو بدن کاربرد قراوانی ندارد. چراکه طرح‌های تاتو بدن با کاغذ استنسیل و ژل الکتروم روی پوست منتقل می‌شوند و نیازی به طراحی کردن ندارد. تنها نکته‌ای که باید در زمان استفاده از ماژیک تتو رعایت شود این است که بعد از کشیدن خطوط، درب آن را ببندید. چون ماژیکی هستند و سریع خشک می‌شوند. 

ماژیک تاتو با چه چیزی پاک می‌شود؟

دغدغه‌ی بسیاری از پیگمنترها این است که ماژیک جراحی با چه چیزی پاک می‌شود؟ پاک کردن خطوط و نقاط اضافی ماژیک جراحی تاتو ابرو و بدن با استفاده از کف یا فوم کلینزر تاتو یا وراژل امکان پذیر است. به گونه‌ای که هیچ اثری از خطوط طراحی تاتو باقی نمیماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *