مقالات

قلم میکروبلیدینگ چیست؟

قلم میکروبلیدینگ

قلم میکروبلیدینگ دارای یک سر جداگانه برای هاشور و بلید ابرو است که  هر دو این تکنیک‌ها به صورت دستی انجام می‌شوند. با استفاده از قلم تاچ میکروبلیدینگ نیازی نیست که در حین کار، تیغه‌های آن را تعویض کنید. با کمک microblading pen سرعت کار پیگمنتر زیاد می‌شود. البته این موضوع بدین معنا نیست که کیفیت هاشور و میکروبلیدینگ کم شود. بلکه با سرعت بالا و با کیفیت بالا این تکنیک‌ها با استفاده از قلم بلید انجام می‌شود. از انواع سوزن تاتو مانند بلید یو، مورب و ساینینگ می‌توان بر روی قلم میکرو استفاده کرد. با استفاده از این قلم می‌توانید با هر زاویه دلخواه، کار خود را آغاز کنید. در ادامه این مطلب از سایت نیلوفر کاظمی بیشتر با قلم بلید و انواع آن آشنا خواهید شد.

قلم میکروبلیدینگ چیست؟

قلم بلید یک وسیله غیر برقی است. از این وسیله برای اجرای جدیدترین متذ استفاده می‌شود. چراه با استفاده از قلم میکروبلیدینگ فیبروز، کار هاشور ابرو بسیار ظریف و طبیعی می‌شود. به دلیل اینکه در زمان استفاده از این قلم، نیازی ندارید که سوزن‌ها را تعویض کنید، سرعت کار بیشتر می‌شود. با استفاده از این محصول از بروز خطرات احتمالی جلوگیری می‌شود.

مشخصات قلم میکروبلیدینگ

در زیر به مشخصات قلم بلید اشاره کرده‌ایم:

 • جنس فلزی
 • محکم و بادوام
 • ضد زنگ: منظور از این ویژگی این است که بعد از هر بار استفاده از این قلم می‌توانید آن را با الکل یا دیگر مواد شوینده استریل کنید.
 • سبک و خوش دست
 • قلم میکرو به دلیل سری خاصی که دارد، برای اجرای میکروبلیدینگ عالی است.
 • همچنین این قلم با انواع سوزن فیبروز یو و اسلوب و هم با انواع سوزن‌های شیدینگ معمولی و ساینینگ قابل استفاده است.
 • سر پیچی فلزی و بادوام : در گذز زمان، سرپیچی قلم، شل و هرز نمی‌شود.
 • دارای کیفیت عالی
 • افزایش سرعت کار با استفاده از قلم بلید
 • دارای عملکرد عالی برای هر نوع سوزن

انواع قلم میکروبلیدینگ

در ادامه به انواع مختلف قلم بلید اشاره کرده‌ایم:

 • قلم میکروبلیدینگ مدل A067
 • Microblading Pen 007
 • مدل ۲۱۲۲
 • قلم میکروبلیدینگ فیبروز دو کاره T326
 • و قلم فیبروز معمولی و تک سر که با نام هولدر فی هم شناخته می‌شود.

قلم فیبروز دو کاره از انواع قلم میکروبلیدینگ

منظور از دوکاره بودن این قلم، این است که با استفاده از این قلم می‌توان هم از سوزن قلم میکروبلیدینگ و هم از سوزن میکروشیدینگ بر روی آن استفاده کرد. بنابراین با این قلم می‌توان هم تکنیک شیدینگ و هم سایه زنی نچرال را انجام داد. قلم فیبروز دارای جنس آلومینیوم است و ضد زنگ و بادوام می‌باشد. بهترین ماده برای استریل کردن این نوع قلم، محلول سارفوسیت کوییک است.

microblading pen ساده

از این قلم برای تکنیک فیبروز استفاده می‌شوند و نام دیگر این قلم، قلم فیبروز معمولی است. این نوع قلم بلید بسیار سبک است و در رنگ بندی‌های مختلفی وجود دارد. قلم بلید ساده تک کاره است و فقط سوزن میکروبلیدینگ یا فیبروز بر روی آن قرار می‌گیرد. اگر جزو افراد مبتدی و تازه کار هستید و نمی‌خواهید برای شروع هزینه زیادی پرداخت کنید، قلم بلید ساده بهترین انتخاب برای شما است.

تفاوت قلم بلید تک سر با معمولی

فیبروز و میکروبلیدینگ هر دو یک تکنیک هستند. کلمه فیبروز از نام کمپانی آقای برانکو (ابداع کننده تکنیک فیبروز) برگرفته شده است. روی قلم فیبروز دوکاره هم می‌توان از سوزن فیبروز و هم سوزن شیدینگ قرار داد. با سوزن فیبروز خطوط تار مویی عالی ترسیم کرد و با سوزن شیدینگ می‌توان سایه زنی نچرال و طبیعی بین تار مو طراحی کرد. تکنیک شیدینگ در قسمت‌های سینه و هشتی ابرو برای پرتر دیده شدن و طبیعی جلوه دادن ابرو بسیار زیبا است. برای افراد مبتدی انتخاب قلم میکرو تک سر بهترین گزینه است.

آموزش کار با قلم میکروبلیدینگ

برای استفاده از قلم بلید باید سوزن را بر روی قلم سوار کنید و سپس سر سوزن را داخل تشتک انگشتری رنگ تاتو بزنید. بعد از آن سوزن را به حالت ضربه‌ای بین خطوط ابرو بزنید و چندین بار این کار را تکرار کنید. به خصوص این کار را در نواحی که خالی به نظر می‌رسد، تکرار کنید. اگر پیگمنتر، حرفه‌ای و ماهر باشد بهترین بلید را برای شما انجام می‌دهد. در غیر اینصورت باید به فکر ریموو تاتو باشید.

نکته مهم و کاربردی در زمان استفاده از قلم میکروبلیدینگ

سوزن‌های میکروبلیدینگ و فیبروز یکبار مصرف هستند. اما قلم‌ها یکبار مصرف نیستند. بعد از تاتو سر پیچی قلم را باز کنید و سپس با محلول ضد عفونی کننده سارفوسیت کوییک یا الکل 70 درجه، قلم را ضد عفونی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *