مقالات

فیبروز ابرو و طریقه انجام آن

فیبروز ابرو

یکی از روش‌های جدید آرایش ابروها، فیبروز ابرو است. با فیبروز می‌توان عیب‌های ابرو را برطرف کرد. فیبروز از نام یک شرکت در صربستان گرفته شده است. کلمه فی نشان دهنده نام شرکت و بروز به معنی خطوط ابروها است. در شرکت فیبروز شاگردان ایرانی زیادی مشغول به فعالیت هستند. به همین دلیل این تکنیک در حال حاضر در ایران بسیار بیشتر از کشورهای دیگر استفاده می‌شود. به طور کلی Eyebrow fibrosis یکی از انواع تکنیک‌های آرایش دائم ابروها است. در ادامه این مطلب از وب سایت نیلوفر کاظمی با این تکنیک جذاب بیشتر آشنا خواهید شد.

فیبروز ابرو چیست؟

در فیبروز برای هاشور و سایه زنی ابرو از سوزن‌های یکبار مصرف و به صورت دستی استفاده می‌شود. هدف اصلی متد فیبروز برطرف کردن نواقص ابرو با طرح و رنگی خاص است. بعد از اتمام مراحل فیبروز، ابروهایی با فرم زیبا و طبیعی خواهید داشت.

فیبروز ابرو چطور انجام می‌شود؟

در ابتدای کار فرم ابروها با نظر مشتری طراحی می‌شود. در ابتدا تاج ابرو و سپس آرک و دم ابرو طراحی و ترسیم می‌شود. سپس باید بی‌حسی استفاده کرد. 10 روز قبل از انجام این تکنیک نباید ابروها را رنگ کرد. سپس با دستگاه و سوزن تاتو رنگدانه‌ها وارد پوست می‌شود. به طور کلی با توجه به نوع پوست افراد اجرای فیبروز در چندین مرحله انجام می‌شود.  Eyebrow fibrosis برای پوست خشک و نرمال مناسب‌تر است.

دستگاه مورد استفاده در Eyebrow phibrows

برای اجرای فیبروز به دستگاه و قلم دستی نیاز دارید. از جمله دستگاه مورد استفاده در فیبروز عبارت است از: قلم میکروبلیدینگ و دستگاه مخصوص تاتو که این دستگاه مثل یک قلم دستی خطوط و نقاط ظریفی را روی پوست اجرا می‌کند.

فیبروز ابرو مناسب چه افرادی است؟

این تکنیک مناسب افرادی است که هیچگونه تاتویی بر روی صورت ندارند. در صورتی که افراد تاتو داشته باشند نمی‌توانند این تکنیک را انجام دهند. چراکه فیبروز بسیار ظریف است و در ابروهای تاتو شده نمی‌توان این ظرافت را به درستی انجام داد. یکی دیگر از موارد این است که برای انجام این متد باید پوست عاری از زخم و آسیب دیدگی باشد. اگر صورت شما دارای چنین مشکلی است باید انجام فیبروز را به تاخیر بیندازید تا بهتر شوید.

ماندگاری فیبروز ابرو چقدر است؟

ماندگاری این تکنیک به عوامل زیادی بستگی دارد. اما به طور کلی ماندگاری فیبروز بین 6 ماه تا 1 سال است. اگر هاشوری با روش میکروبلیدینگ انجام شود به دلیل اینکه عمق رنگدانه‌ها بسیار کم است در نتیجه ماندگاری آن هم کم است. هاشورها در فیبروز عمیق‌تر هستند و از رنگ‌های بروز استفاده می‌شوند. در نتیجه ماندگاری هاشور فیبروز بیشتر است. برای مثال ماندگاری تاتو بیشتر از فیبروز است. ماندگاری فیبروز نسبت به سایر روش‌ها کمتر است. زیرا خطوط ایجاد شده با روش فیبروز نسبت به روش‌های دیگر عمق کمتری دارد. در نتیجه ماندگاری آن کم است.

مزایای فیبروز ابرو

در زیر به مزیت‌های این تکنیک اشاره کرده‌ایم:

 1. التهاب کمتر نسبت به سایر روش‌ها
 2. دقت بالا به دلیل دستی بودن فیبروز
 3. ایجاد ابروهایی با ظاهری طبیعی
 4. ایجاد تراکم بالا در قسمت ابروها
 5. تغییر دادن راحت مدل ابروها
 6. انواع مدل‌های مختلف فیبروز
 7. هزینه فیبروز ابرو مناسب است.
 8. بهترین گزینه برای قرینگی ابروها
 9. فرم دهی به تاج ابرو
 10. سوزش و درد بسیار کم

عوارض فیبروز ابرو

این متد هم مثل بسیاری از متدهای دیگر دارای معایبی است. در زیر به عوارض phibrows اشاره کرده‌ایم:

 1. به هیچ عنوان افرادی که تاتو کرده‌اند نمی‌توانند از فیبروز استفاده کنند. این موضوع برای این افراد ناراحت کننده است.
 2. پیگمنتر با فشار بر روی دستگاه تاتو مراحل فیبروز را انجام می‌دهد. همین موضوع باعث خستگی مچ پیگمنتر می‌شود. به همین دلیل در مراحل آخر کار میزان فشار دست کم می‌شود و بر کیفیت تاتو تاثیر می‌گذارد.
 3. به دلیل اینکه این روش دستی است امکان آسیب رسیدن به دست بسیار بیشتر می‌شود. پیگمنترها باید مراقب این موضوع باشند.
 4. رنگ‌های نامرغوب یکی از معایب فیبروز است که در برخی از مراکز از رنگ‌های فیبروز استفاده می‌شود. رنگ‌های غیر اورجینال باعث آسیب به پوست و ماندگاری کم فیبروز می‌شود. به همین دلیل حتما به مراکزی مراجعه کنید که قابل اطمینان و اعتماد باشند. در این صورت آسیب به ابروهای شما وارد نمی‌شود و هزینه‌های شما هدر نمی‌رود.
 5. به دلیل دستی بودن این تکنیک به دقت و مهارت بیشتری نیاز است. به همین دلیل برای کسب نتیجه دلخواخه بهتر است به افراد متخصص و حرفه‌ای برای انجام فیبروز مراجعه کنید. چرا که کمی بی دقتی فرم ابرو را بسیار بد می‌کند.

نکات مهم قبل از انجام فیبروز ابرو

قبل از انجام این تکنیک نیاز است که مراقبت‌هایی را انجام دهید. قبل از فیبروز باید پوست اطراف ابرو کاملا سالم و بدون آسیب دیدگی، زخم، جراحت، عفونت، اگزما و سوختگی باشد. در صورتی که این مشکلات وجود داشت باید تمام مراحل بهبودی و ترمیم پوست به اتمام رسیده باشد. حداقل 20 روز قبل از فیبروز کارهای زیر را انجام ندهید:

 • بوتاکس و فیلر
 • لایه برداری پوست
 • لیزر
 • لایه برداری شیمیایی
 • قرار گرفتن در نور آفتاب

فرق فیبروز با میکروبلیدینگ

کمپانی فی علاوه بر میکروبلیدینگ و فیبروز روش‌های دیگری مثل بوبد بروز، فیکانتور، نانوبروز،بریزی، ابروهای هالیوودی، پادر بروز و فی شیدینگ ابرو و جدیدترین تکنیک‌های پاک کردن ابرو. مثل فی ریمووال و نانو ریمووال را به جهان معرفی کرده است. میکروبلیدینگ با فیبروز متفاوت است. اما برخی از افراد این دو تکنیک را باهم ترکیب می‌کنند. میکروبلیدینگی فیبروز است که توسط فردی آموزش دیده با رنگ فیبروز و سوزن فیبروز صورت می‌گیرد. phibrows یک روش جدید برای هاشور ابرو است که با قلم میکروبلیدینگ انجام می‌شود. این متد توسط آکادمی فی (phi) و آقای برانکو بابیک ایجاد شد. الگوی اصلی فیبروز بر پایه الگوی طبیعی ابرو است. یعنی جهت خطوط هم جهت با مو ابرو است. هماهنگی الگوی فیبروز با مو طبیعی ابرو باعث زیبایی در انتهای کار می‌شود و ظاهری کاملا طبیعی به ابرو می‌دهد.

فرق phibrows با تاتو

استفاده از تاتو برای زیباتر کردن ابروها یک روش قدیمی است و این روزها اصلا زیبا نیست. چراکه غیر طبیعی و بهم پیوسته است. کسانی که از قبل این تکنیک را انجام داده‌اند به فکر پاک کردن تاتو هستند. اما فیبروز ابرو بسیار زیبا و شیک است. در تاتو رنگدانه‌ها به عمق پوست نفوذ می‌کنند ولی در فیبروز اینگونه نیست. همچنین در phibrows می‌توان مدل ابرو را تغییر داد. در فیبروز، ابروی شما مثل تار مو طراحی می‌شود. به همین منظور ابروی شما کاملا طبیعی به نظر می‌رسد.

هزینه فیبروز ابرو

قیمت فیبروز در هر مرکز متفاوت است. هرچه مهارت پیگمنتر بیشتر باشد قیمت بالاتری دارد. عامل موثر در قیمت فیبروز عبارتند  از:

 1. تخصص و مهارت
 2. میزان و نوع و برند رنگ تاتو
 3. تعداد سوزن‌های استفاده شده
 4. مکان سالن و مرکزی که به آن مراجعه می‌کنید در قیمت فیبروز تاثیرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *