مقالات

علت تغییر رنگ تاتو و راهکار مفید برای رفع آن

علت تغییر رنگ تاتو

علت تغییر رنگ تاتو به عوامل زیادی بستگی دارد. به طور کلی تنها دلیل تغییر رنگ تاتو ریزش رنگ نیست. بلکه عواملی مانند تخصص پیگمنتر، رنگ تاتو مورد استفاده و چربی پوست و… در تغییر رنگ تاتو تاثیرگذار هستند.  با این وجود اگر پیگمنتر تخصص و مهارت بالایی داشته باشد هیچگاه تغییر رنگ تاتو صورت، بدن و میکروبلیدینگ رخ نمی‌دهد و مشتری نیازی به ریموو تاتو نخواهد داشت. در ادامه این مطلب از سایت نیلوفر کاظمی به فرآیند تغییر رنگ تاتو و عواملی که باعث کم رنگ شدن تاتو می‌شوند، میپردازیم.

فرآیند تغییر رنگ تاتو چگونه است؟

زمانی که تتو بر روی پوست زده می‌شود، ابتدا رنگ‌ها بسیار زیبا هستند. اما بعد از چند روز رنگ‌های تاتو اکسید می‌شوند. در این زمان گلبول‌های سفید این رنگدانه‌ها را مهاجم تلقی می‌کنند و همراه آب میان بافتی روی رنگ تاتو را می‌پوشانند. اما با گذشت زمان در همان روزهای ابتدایی به دلیل تجمع زیاد گلبول‌های سفید، تاتو کممرنگ و کمرنگ‌تر می‌شود. بعد از 7 روز زخم‌هایی که در زمان تاتو ایجاد شده‌اند به حالت پوسته‌های خشک از روی پوست جدا می‌شوند و بخشی از رنگ تاتو را با خود از روی پوست بلند می‌کنند.

در این مرحله جذابیت اولیه تاتو از بین می‌رود و نگرانی افراد شروع می‌شود. اما باید به این مسئله توجه داشت که رنگ اصلی تاتو از روز 14 به بعد روی پوست دیده می‌شود. با این وجود اگر همچنان بعد از دو هفته رنگ تاتو کمرنگ و بی جان به نظر برسد و رضایت شما را جلب نکند، باید با پیگمنتر خود این موضوع را مطرح کنید. در صورتی که نتوان رنگ تاتو را تغییر داد باید به فکر ریموو تاتو باشید.

دلایل تغییر رنگ تاتو صورت، بدن و میکروبلیدینگ ابرو

یکی از اصلی‌ترین علت تغییر رنگ تاتو استفاده از رنگ‌های ارزان و بی‌کیفیت توسط پیگمنتر است. از دیگر علت های تغییر رنگ تاتو عبارتند از:

 1. سرعت زیاد دستگاه تاتو
 2. فشار زیاد دست پیگمنتر
 3. عمق زیاد سوزن تاتو از علت تغییر رنگ تاتو
 4. انجام تتو و آرایش دائم در دوران پریودی، شیردهی و بارداری
 5. اگر مشتری مواد مخدر و الکلی استفاده کند رنگ پذیری تتو بسیار کم خواهد شد.
 6. وجود بیماری‌های غدد و هورمونی از جمله علت تغییر رنگ تاتو ابرو
 7. یکی از علت تغییر رنگ تاتو، پوست چرب مشتری است.
 8. وجود بیماری‌های خاص و دیابت
 9. استفاده از قرص‌های ضدبارداری و خواب آور توسط مشتری یکی از علت تغییر رنگ تاتو است.
 10. یکی از دیگر علت تغییر هاشور ابرو استفاده از بی‌حسی زیاد و بی کیفیت در حین اجرای کار توسط پیگمنتر است.

علت تغییر رنگ تاتو به سبز و آبی یا قرمز

رنگ‌های تاتو در قدیم دارای اکسید فلزات زیادی بوند. به همین دلیل تغییر رنگ تاتو به ته رنگ قرمز، نارنجی، سبز، طوسی و سرمه‌ای و… امری کاملا طبیعی بود. چراکه مقدار زیاد یا کم اکسید آهن در رنگ تاتو باعث کمرنگ شدن یا بد رنگی تتو می‌شود. همچنین علت تغییر رنگ تاتو به سبز و آبی، نفوذ زیاد رنگدانه‌ها به پوست است. اما امروزه با وجود روش‌های جدید و نوین و با استفاده از رنگ‌های باکیفیت و استاندارد کمتر تغییر رنگ تاتو اتفاق می‌افتد. چراکه امروزه، رنگ‌های تاتو دارای اکسید فلز کمتری هستند.

رنگ قرمز ماندگاری بیشتری نسبت به رنگدانه‌های دیگر دارد. چراکه این رنگ جذب بدن نمی‌شود. اما رنگ‌های دیگر بعد از مدتی جذب پوست می‌شوند یا از پوست خارج می‌شوند. علت قرمز شدن رنگ تاتو به دلیل رنگ پوست افراد است. این رنگدانه برای پوست روشن مناسب‌تر از پوست سبزه و تیره است. همچنین علت دودی شدن یا صورتی شدن و سبز شدن تاتو به دلیل ناخالصی در رنگ است. معمولا تغییر رنگ تاتو روشن به تیره راحت‌تر است.

برای پشیمانی از رنگ تاتو باید چه کرد؟

در قدیم تغییر رنگ تاتو و از بین بردن تناژ قرمزی غیر ممکن بود. اما امروز با فرمولاسیون‌های رنگی و با استفاده از خنثی کننده‌ها می‌توان این کار را انجام داد. رنگ‌های تاتو دارای دو دسته سرد و گرم هستند. به عنوان مثال رنگ مشکی با تناژ سردف ته رنگ بنفش آبی دارد و رنگ مشکی با تناژ گرم دارای ته رنگ بنفش قرمز است. برای هر کدام از این 2 رنگ باید از فرمولاسیون خاصی استفاده کرد. به عنوان مثال برای رنگ مشکی با تناژ بنفش آبی باید با رنگ گرم مخلوط شود. برای این کار باید رنگ گروه گرم و بژ و کارامل باهم ترکیب شوند.

همچنین برای رنگ مشکی با تناژ بنفش قرمز باید با رنگ تناژ سرد ترکیب شود. برای این منظور باید رنگ گروه سرد و بژ و کارامل باهم مخلوط شوند. البته میزان ترکیب رنگ اصلی با رنگ خنثی کننده باید رعایت شود. به طور کلی ترکیب رنگ باید به صورت 1 به 3 باشد. عدد 1 رنگ پایه و عدد 3 رنگ ترکیبی یا خنثی کننده است. رنگ‌های تاتو قهوه‌ای تناژهای بیشتری دارند. معمولا به دلیل اینکه تاتو کمرنگ یا بد رنگ نشود از خنثی‌کننده استفاده می‌کنند. خنثی کننده‌های اصلی برای رنگ قهوه‌ای عبارتند از:

 • خنثی کننده رنگ دودی: نارنجی
 • رنگ تاتو صورتی با رنگ سبز خنثی می‌شود.
 • خنثی کننده رنگ بنفش: رنگ زرد
 • خنثی کردن رنگ قرمز: استفاده از تناژ رنگ‌های تاتو

با خنثی کردن رنگ تاتو می‌توان از تغییر رنگ تاتو جلوگیری کرد.

ترمیم تاتو یکی از بهترین راه‌ها برای تغییر رنگ تاتو

اکنون با علت تغییر رنگ تاتو آشنا شدید گاهی می‌توان در جلسه ترمیم، رنگ تاتو را اصلاح کرد. اما گاهی این روش هم پاسخگو نیست و باید پاک کردن تاتو انجام شود. در ادامه به شما پیگمنترهای عزیز کمک می‌کنیم تا رنگ تاتو را در جلسه ترمیم تغییر دهید. برای این منظور بهتر است طبق دستور العمل‌های زیر پیش بروید:

 • اگر رنگ تاتو ته رنگ آبی یا خاکستری شدید دارد باید از رنگ نارنجی استفاده کرد. چراکه بعد از ریزش رنگ تاتو، این رنگ باعث خنثی شدن تناژ خاکستری و آبی ابرو می‌شود.
 • در صورت تیره بودن رنگ تاتو از رنگ کاراملی یا نارنجی استفاده کنید و رنگ تاتو را روشن‌تر کنید.
 • رنگ قرمزی تاتو با رنگ خردلی خنثی می‌شود. چراکه رنگ خردلی دارای پیگمنت سبز است و تناژ عسلی به رنگ تتو می‌دهد.

با این وجود اگر بازهم تغییری در تاتو ابرو خود احساس نکردید باید برای ریموو تاتو ابرو اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *