مقالات

شیدینگ ابرو و مزایای انجام آن

شیدینگ ابرو

شیدینگ ابر و یک روش عالی برای ایجاد ابروهای ضخیم‌تر و پرتر است. به خصوص اگر جزو افرادی هستید که ابروهای پودری دوست دارید این تکنیک بسیار عالی است. شیدینگ ابرو بی خطر است. به طور کلی اگر ابروهای پرپشت و خوش حالتی ندارید ممکن است از مداد یا سایه ابرو برای فرم دهی به ابروهای خود استفاده کنید. اما این روش‌ها بریا داشتن ابروهایی پرپشت اصلا گزینه مناسبی نیستند. بهترین روش شیدینگ ابرو است. این تکنیک یکی از روش‌های نیمه دائمی و محبوب برای پهن کردن ابروها است که ظاهری بسیار زیبا و طبیعی به ابروهای شما می‌بخشد. در ادامه این مطلب از سایت نیلوفر کاظمی با شیدینگ ابرو و مزایای آن آشنا خواهید شد.

شیدینگ ابرو چیست؟

شیدینگ ابرو روشی برای حالت دادن و پر کردن ابروهاست که در آن از رنگدانه استفاده می‌شود. در این تکنیک، پیگمنتر با استفاده از جوهر و یک ابزار دستی نقاط ریزی را روی پوست ایجاد می‌کند. در این صورت نواحی خالی و کم پشت ابرو پر می‌شود. همچنین پیگمنتر باید برای انجام شیدینگ ابرو، ابروی متناسب با فرم صورت مشتری را طراحی کند و یک حالت مخملی در آنها ایجاد کند. شیدینگ ابرو شبیه اثر سایه ابرو است.حتما برای انجام این تکنیک به یک متخصص با مهارت و تخصص بالا مراجعه کنید. در صورتی که پیگمنتر غیر حرفه‌ای باشد ابروها را به صورت نامتقارن و غیر قرینه ایجاد می‌کند. در این صورت شما باید علاوه بر این هزینه، هزینه ریموو تاتو را هم بپردازید و تاتو خود را ریموو کنید.

انواع شیدینگ ابرو و روش انجام آن

در زیر به انواع این تکنیک و نحوه انجام هر کدام از آنها اشاره کرده‌ایم:

شیدینگ با سوزن پاور

با استفاده از این روش می‌توان تمامی نواحی ابرو یا قسمت‌های کوچکی در ابرو که خالی هستند را به صورت نقطه‌ای پر کرد.

شیدینگ با سوزن فلت

برای پر کردن داخل ابروها به طور کامل با کمک چند سوزن فلت به صورت پی در پی بر روی پوست رنگدانه تزریق می‌کنند.

مزایای شیدینگ ابرو چیست؟

در زیر به مزیت‌های انجام دادن شیدینگ ابرو اشاره کرده‌ایم:

 1. این تکنیک دوام بیشتری نسبت به میکروبلیدینگ دارد.
 2. برای انواع پوست‌های چرب استفاده از این تکنیک بسیار عالی است. افرادی که دارای پوست چرب هستند، تاتو کردن ابروهای آنها سخت‌تر است. اما این تکنیک این مشکل را برطرف کرده است.
 3. شیدینگ ابرو برای افرادی که پوست حساس دارند بسیار مناسب‌تر از میکروبلیدنگ است. زیرا میکروبلیدنگ تیغه‌ای را بر روی ابروها می‌کشد که شبیه به برش کاغذ است. اگر پوست حساسی داشته باشید این خط می‌تواند برای شما بسیار دردناک باشد.
 4. ایجاد ابروهای کامل و پرتر
 5. کمک به تقارن ابروها

آماده سازی قبل از شیدینگ

حتما قبل از اینکه شیدینگ را انجام دهید از انجام کارهای زیر خودداری کنید:

 1. برای جلوگیری از کبودی و خونریزی 24 ساعت قبل از شیدینگ از مصرف الکل، کافئین، ایپوپروفن و روغن ماهی خودداری کنید.
 2. از یک هفته قبل از میکروشیدینگ ابرو، اصلاح ابرو انجام ندهید.
 3. از 2 هفته قبل از این تکنیک از انجام دادن فشیال خودداری کنید.
 4. در روز شیدینگ ابرو از آفتاب گرفتن و سولاردیوم خودداری کنید.
 5. یک ماه قبل از شیدینگ از محصولاتی مثل رتینول یا ویتامین A مصرف نکنید.

نحوه انجام شیدینگ ابرو چگونه است؟

میکروشیدینگ در دو جلسه انجام می‌شود. برخی از پیگمنترها جلسه اول را با مشاوره ولیه ترکیب می‌کنند. در زیر به روش‌های انجام این تکنیک اشاره کرده‌ایم:

جلسه اول میکروشیدینگ ابرو

در جلسه اول صورت شما اندازه گیری می‌شود و در مورد شکل و طراحی ابروهای شما تصمیم گیری می‌شود. در صورت تمایل هم عکسی از ابروهای دلخواه خود می‌توانید به همراه داشته باشید. زمانی که شکل نهایی ابروها تصویب شد، پیگمنتر شکل مورد نظر را بر روی هر دو ابروی شما می‌کشد. سپس مو زائد اطراف ابرو را برمیدارد. در این مرحله رنگ مناسب با ابروهای شما تعیین می‌شود. جلسه اول جزو طولانی‌ترین جلسات است و حدود 2 ساعت زمان می‌برد. بعد از شیدینگ ابرو تا 5 روز ابروهای شما تیره‌تر است. با بهبود ابروهای شما به تدریج رنگ ابروها نیز روشنتر می‌شود. سایه ابروی جدید بعد از حدود 4 هفته با رنگ طبیعی ابروی شما مطابقت پیدا می‌کند.

جلسه دوم

بعد از حدودا 8 هفته از جلسه اول، باید برای جلسه دوم به پیگمنتر خود مراجعه کنید. این جلسه کامل کننده جلسه اول است. در این جلسه پیگمنتر در صورت لزوم با افزایش ضخامت و تغییر شکل ابرو، طراحی را کامل می‌کند. جلسه دوم کوتاه‌تر است و حدودا 1 ساعت طول می‌کشد.

مراقبت‌های بعد از میکروشیدینگ ابرو

در زیر به مراقبت‌هایی که باید بعد از شیدینگ انجام دهید، پرداخته‌ایم:

 • در هفته اول به آرامی ابروهای خود را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. اجازه دهید ابروها در معرض هوا خشک شوند. سپس کرم مرطوب کننده‌ای را که توسط پیگمنتر به شما توصیه شده است را مصرف کنید.
 • چند روز بعد از شیدینگ سعی کنید روی صورت خود نخوابید.
 • برای خشک ماندن ابروها در هفته اول از آرایش ابروها، آرایش چشم، ورزش، سونا و حمام خودداری کنید.
 • قرارگیری در معرض آفتاب را محدود کنید.
 • پوست ابروهای خود را نکنید.

آیا شیدینگ ابرو درد دارد؟

درد شیدینگ چیزی بیشتر از موچین و اپیلاسیون، اما کمتر از تتو است. اما پیگمنتر قبل از شروع کار از بی حسی بر روی ابروهای شما استفاده می‌کند. اگر اثر بی حس کننده از بین برود کمی درد احساس خواهید کرد. برای جلوگیری از التهاب می‌توانید از داروهای مسکن مثل استامینوفن یا ایپوپروفن استفاده کنید.

عوارض جانبی و معایب میکروشیدینگ ابرو

شیدینگ ابرو به طور کلی ایمن است. اما ممکن است عوارضی داشته باشد. با استفاده از شیدینگ ابرو، جوهر به لایه فوقانی پوست وارد می‌شود. اگر سوزن از این لایه پوست فراتر رود خطر آسیب دیدگی بسیار زیاد است.  همچنین ممکن است بعد از شیدینگ ابرو برخی علائم تحریک پوستی مثل خارش، تورم و قرمزی را تجربه کنید. همچنین خطر واکنش به کرم بی حس کننده یا جوهر تاتو و خطر عفونت ناشی از عوامل بیماری زا، انتقال دهنده از خون نیز وجود دارد. در صورتی که علائم عفونت پوستی زیر را بعد از شیدینگ ابرو مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه کنید:

 • افزایش درد
 • تورم
 • تاول

شیدینگ ابرو چه تفاوتی با میکروبلیدینگ دارد؟

شیدینگ ابرو گاهی با میکروبلیدینگ اشتباه گرفته می‌شود. البته در هر دو این روش‌ها از رنگدانه برای پر کردن ابروهای شما استفاده می‌شود. اما در واقع این تکنیک، دو روش مختلف است. در زیر به تفاوت‌های این دو تکنیک اشاره کرده‌ایم:

 • در میکروبلیدینگ خطوطی هاشور مانند در ابرو کشیده می‌شود. اما شیدینگ با ایجاد نقاطی در سر تا سر ابرو، حالت پودری به آن می‌دهد.
 • میکروبلیدینگ حالت طبیعی ابروها را تقلید می‌کند اما شیدینگ حالت جسورانه‌تری دارد و پررنگ‌تر دیده می‌شود.
 • در میکروبلیدینگ امتداد خط ابرو تتو می‌شود. در صورتی که در شیدینگ ابرو ادر مشخصی ایجاد نمی‌شود.
 • میکروبلیدینگ برای افرادی که پوست‌های خشک دارند مناسب‌تر است. زیرا این پوست‌ها رنگدانه را بهتر در خود نگه می‌دارند و حالت تار مو بهتر حفظ می‌شود. در صورتی که شیدینگ برای پوست‌های چرب گزینه بهتری است.

ترکیب شیدینگ و میکروبلیدینگ

ترکیب این دو روش نتیجه بسیار طبیعی‌تری را در ابروهای شما ایجاد می‌کند. به این صورت که میکروبلیدینگ خطوطی شبیه به تار مو در ابروهای شما می‌کشد. شیدینگ فاصله تار مو را سایه می‌زند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *