مقالات

سوزن فیبروز و معرفی انواع آن

سوزن تاتو

برای انجام سایه و هاشور مویی ابرو با متد فیبروز از سوزن فیبروز استفاده می‌شود. این سوزن انواع مختلفی دارد و برای انواع مختلف ابرو کاربردی است. گاهی برخی از پیگمنترها از قلم میکروبلدینگ برای انجام این متد استفاده می‌کنند. سوزن‌های استفاده شده در این قلم یکبار مصرف است. بنابراین بعد از هر بار استفاده باید سوزن تعویض شود. اگر قلم بلید را بعد از استفاده با الکل و اتوکلاوه ضدعفونی قوی کنید می‌توانید مجدد از آن استفاده کنید. این کار برای پیشگیری از صرف هزینه‌های زیاد برای خرید قلم بلید بسیار کاربردی است. در ادامه این مطلب از وب سایت نیلوفر کاظمی با انواع سوزن فیبروز آشنا می‌شوید و کاربردهای آنها را متوجه می‌شوید.

سوزن فیبروز برای ایجاد هاشور یا سایه ابرو بسیار مناسب و کاربردی است. از آنجایی که ابروها نقش مهمی در زیبایی چهره دارند باید توسط یک متخصص، فیبروز ابرو را انجام دهید تا از بهترین برند سوزن فیبروز استفاده کند و جدیدترین تکنیک‌ها را پیاده کند. در غیر اینصورت باید ریموو ابرو را انجام دهید.

مشخصات سوزن فیبروز

سوزن فیبروز اصلی دارای تعدادی سوزن یا پین ظریف با ضخامت 0.6 میکرون است. این نوع سوزنها به شکل قرصی یا کپسولی هستند. مدل سوزن فیبروز ابرو مشکی (U) کاملا بهداشتی و ایمن و استریل است. همچنین این نوع سوزن تا 5 سانتی تاریخ انقضا دارد. با این حال سوزنهای معمولی دارای 1 میکرون ضخامت هستند و بیشتر برای تمرین بر روی پوست مصنوعی کاربرد دارند. سوزن‌های معمولی پخشی رنگ دارند و ظرافتی را برای خطوط ایجاد نمی‌کنند. به همین دلیل بهترین سوزن phibrows سوزن قرصی است. سوزن phibrows دارای مشخصات و ویژگی‌های زیر است:

 1. استریل شده با اشعه گاما
 2. قابل استفاده در قلم میکروبلیدینگ
 3. یکبار مصرف
 4. مخصوص تکنیک فیبروز و میکروبلیدینگ، هاشور و سایه ابرو
 5. مدل نیمه هلال آن برای تاج ابرو کاربرد دارد.

انواع سوزن فیبروز

در فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو از رنگ‌های جامد و ژله‌ای و سوزن استفاده می‌شود. انواع مختلف آن دارای سوزن‌های ظریف در کنار هم است و بسیار شبیه به تیغ می‌باشد. در زیر به انواع مختلف آن اشاره کرده‌ایم. به طور کلی سوزن‌های فیبروز دارای چند نوع زیر هستند:

 • سوزن مدل یو (U)
 • مدل کج یا اسلوب و مورب
 • سوزن های میکروبلیدینگ معمولی
 • سوزن میکروبلیدینگ های کپی
 • سوزن فیبروز قرصی

بهترین پیگمنتر با توجه به مهارت و سلیقه‌اش از هر دو مدل استفاده می‌کند. از مدل یو بیشتر برای نیم هلال زدن تارهای مو استفاده می‌شود. همچنین اندازه سوزن‌ها متفاوت است. پیگمنتر خوب و عالی باید از سوزن فیبروز اصلی استفاده کند.

سوزن فیبروز U طلایی

این مدل برای استفاده در قلم میکروبلیدینگ کاربرد دارد. همچنین کیفیت بالا و قیمت مناسبی دارد.

سوزن میکروبلیدینگ فیبروز نانو U-24

تیغه جدید GRAND MASTER دارای 24 پایه است. ضخامت هر کدام از آنها 0.15 میلیمتر است. به دلیل فاصله مناسب و یکسان بین هر پین رنگدانه‌ها نفوذ بیشتری در پوست دارند. تیفه نانو کمترین فشار را بر روی پوست دارد. همچنین خطوطی نازک و ظریف را میتوان با تیغه نانو طراحی و رسم کرد. این تیغه از فولادی ضد زنگ 304 محکم است.

سوزن فیبروز سرکج

این سوزن مورب دارای انواع مختلفی است. برای مثال در انواع سوزن‌های زیر در بازار وجود دارد:

 • 12 سر
 • 14سوزن
 • 15 سر
 • 16 سوزن
 • 18 سوزن
 • 24 سوزن

تفاوت این سوزن‌ها در تعداد سوزن‌های ریز کنار هم است. هر کدام از آنها کاربرد خاصی دارند. همچنین با توجه به نوع پوست مشتری مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای پوست نازک از تعداد سوزن کم استفاده می‌شود. اما برای پوست ضخیم از تعداد سری‌ها و سوزن‌های بیشتری استفاده می‌شود.

شناسایی انواع سوزن‌ های کپی فیبروز و معمولی

تیغ بلید و سوزن فیبروز معمولی کیفیت متوسطی دارد و بیشتر برای تمرین روی پوست مصنوعی کاربرد دارد. اما تیغ فیبروز های کپی تیزتر و ظریف‌تر از تیغ‌های معمولی است. به همین دلیل بیشتر برای مشتری قابل استفاده است. زیرا به راحتی بر روی صورت استفاده می‌شود.

تفاوت رنگ طلایی و مشکی سوزن بلید قرصی

سوزن قرصی فیبروز دارای دو نوع اصلی و های کپی است. اما هر دو مدل سوزن کیفیت بالایی دارند. اما سوزن فیبروز طلایی از لحاظ کیفیت و محکم بودن بهتر از رنگ مشکی آن است.

معانی اعداد پشت اسم سوزن فیبروز

عدد پشت سوزن تراکم سوزن‌ها را نشان می‌دهد. برای مثال سوزن 18 U یعنی اینکه این سوزن دارای 18 سوزن ریز و ظریف است. این سوزن‌ها به شکل نیم‌دایره هستند و در کنار هم قرار گرفته‌اند. برای مثال اگر سوزن 16 F را ببینید متوجه می‌شوید که دارای 16 سوزن ریز و ظریف به شکل کج و مورب است.

نکات مهم در زمان استفاده از سوزن phibrows

 1. حتما در یک جلسه از 2 سوزن استفاده کنید. زیرا در جین کار کند می‌شوند. به همین دلیل کاشت به خوبی وارد پوست نمی‌شود. همچنین پخشی رنگ را به وجود می‌آورد.
 2. برای کاشت رنگدانه حتما به کیفیت رنگ و سوزن phibrows دقت کنید. همچنین زاویه دست و مکث در زمان کار را جدی بگیرید.
 3. برای پوست نازک از تعدا سوزن‌های کمتری استفاده کنید. همچنین برای مشتری که پوستی ضخیم دارد از سوزن با سر بیشتر برای مثال 18 سر استفاده نمایید.
 4. در زمان جلسه اول از سوزن با تعداد سری بیشتر استفاده نمایید.
 5. در جلسه‌های ترمیم از سوزن با سری کمتر استفاده کنید.

قیمت سوزن فیبروز

این نوع سوزن‌ها برندهای مختلفی دارند. برخی از آنها گران قیمت و برخی دیگر معمولی و متوسط هستند. علت تفاوت قیمت در ظرافت سوزن‌ها است. چنانچه چیدمان و ظرافت سوزن بیشتر باشد قیمت آن بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *