مقالات

سوزن تاتو و معرفی انواع آن به همراه کاربردهایشان

سوزن تاتو

سوزن تاتو یکی از وسایلی الزامی برای دستگاه تاتو و انجام آرایش دائم و ریموو تاتو است. یک پیگمنتر حرفه‌ای باید با انواع سوزن‌ تاتو و کاربردهای آنها آشنا باشد تا بتواند بهترین نوع سوزن متناسب با دستگاه تتو خود را خریداری کند. سوزن‌های تتو انواع مختلفی دارند که در ادامه این مطلب از سایت نیلوفر کاظمی با آنها آشنا خواهید شد. به عنوان مثال به سوزنهای تتو که دارای مخزنی برای نگهداری رنگ تاتو هستند، سوزن کارتریج می‌گویند.

انواع سوزن تاتو

استفاده از سوزن تتو اهمیت زیادی در زمان اجرای تتو و ریموو تتو دارد. اما پیگمنتر باید از استرلیزه بودن سوزن مطمئن باشد. چراکه برخی از بیماری‌ها از طریق زخم و خون انتقال پیدا می‌کنند. در ادامه به معرفی انواع سوزن‌ها و کاربرد آنها میپردازیم:

سوزن میکروبلیدینگ

سوزن میکروبلیدینگ با نام‌های تیغ بلید یا سوزن بلید هم شناخته می‌شود. این نوع سوزن کیفیت بسیار بالایی دارد و در دو نوع ساده و فیبروز گلد در بازار وجود دارد. البته برخی از برندهای این نوع سوزن با مارک pcd در بازار عرضه می‌شوند. سوزن بلید دارای دو نوع سرکج و u شکل است. هر کدام از این دو نوع کاربردهای متفاوتی دارند. برای مثال سوزن سرکج برای هاشور ابرو مناسب است. همچنین از سوزن یو برای تاج ابرو استفاده می‌شود. برای پوست‌های ضخیم باید از تعداد سوزن بالا استفاده شود و اگر پوست نازک است باید از سوزن‌های کمی استفاده شود.

سوزن‌های مگنوم

سوزن‌های مگنوم 2 ردیف سوزن دارند و دارای 9 سر هستند. به طور کلی سوزنهای مگنوم در دو نوع M1  و M2 به بازار عرضه می‌شوند. در ادامه به کاربردهای هر کدام از این نوع سوزن اشاره کرده‌ایم:

سوزن تاتو M1 و کاربرد آن

نام دیگر این سوزن، سوزن مگنوم است. همچنین این سوزن معمولا با نام سوزن فلت تتو شناخته می‌شود. به دلیل اینکه این نوع سوزن دارای دو ردیف است برای سایه کاری و پخش رنگ تاتو در نواحی کوچک و پر کردن فاصله‌های زیاد کاربرد دارد.

سوزن m2

این نوع سوزن تنها یک تفاوت با سوزن m1 دارد و آن هم این است که این سوزن برای نواحی بزرگ پوست استفاده می‌شود.

سوزن f یا Flat Shader

این نوع سوزن دارای دو نوع شیبدار و تخت است. سرهای سوزن F یا سوزن تخت شامل 1 تا 17 سری است. از این نوع سوزن برای سایه زدن‌های تخت و هاشور ابرو استفاده می‌شود.

سوزن تاتو rm یا cm

این نوع سوزن شباهت زیادی به سوزنهای مگنوم دارد. اما شکل این نوع سوزن، منحنی شکل است و مانند دیگر سوزنها دارای اندازه یکسانی نیست. در واقع ارتفاع این نوع سوزن در وسط پین‌ها ببشتر است و کناره‌هایآن اندازه کمتری دارد. همین تفاوت در ارتفاع این نوع سوزن باعث ایجاد شکل هلالی سر سوزن می‌شود. از این نوع سوزن برای پر ردن قسمت‌های رنگی تاتو استفاده می‌شود.

سوزن‌ تاتو کارتریج و انواع آن

از سوزن کارتریج برای دستگاه پن استفاده می‌شود. این نوع سوزن مخرنی برای نگهداری رنگ تاتو دارد که باید بعد از اتمام کار تعویض شود. سوزن کارتریجی انواع مختلفی اعم از مدلهای گرد و تخت دارد که در ادامه به معرفی آنها پرداخته‌ایم:

سوزن کارتریج تی

استفاده از این نوع سوزن منسوخ شده است. اما برخی از دستگاه‌های تاتو به این سوزن نیاز دارند و باید از آن استفاده شود.

سوزن RL یکی از انواع سوزن تاتو کارتریج

این نوع سوزن به سوزن گرد خط کش یا خط گیری معروف است. سر این نوع سوزن بهم نزیدک است و دارای خط زن‌های گردی است. مهم‌ترین کاربرد این نوع سوزن برای ایجاد طرح تاتو بدن است.

سوزن rs گرد از انواع سوزن تاتو صورت و بدن

سوزن RS مخفف کلمه Round Shader است. سر سوزنهای این مدل بهم نزدیک است و برای سایه زدن ابرو کاربرد دارد.

سوزن تتو کارتریج پیچی ساده

این مدل سوزن برای افراد مبتدی بسیار مناسب است. افرادی که به تازگی حرفه ریموو تاتو یا آرایش دائم را شروع کرده‌اند می‌توانند با استفاده از این نوع سورن بر روی پوست مصنوعی تمرینات خود را انجام دهند. البته سوزن کارتریجی پیچی دارای انواع مختلفی است که در ادامه به آنها اشاره کرده‌ایم:

  1. سوزن تک سر که برای تاتو خط چشم و هاشور و بن مژه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  2. سوزن 2 سر و 3 سر فلت
  3. از دیگر انواع سوزن تتو کارتریجی پیچی ساده می‌توان به سوزن‌های 5 سر گرد، 5 سر فلت، 7 سر گرد و 7 سر فلت اشاره کرد.
  4. سوزن 3 سر گرد برای تاتو خط چشم و خط لب و سایه زنی بسیار مناسب است.

سوزن کارتریج پیچی نانو

این نوع سوزن کارتریجی بسیار ریز است. به همین دلیل با استفاده از این نوع سوزن می‌توانید با کیفیت و دقت بالایی طرح تاتو را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *