مقالات

ریموور کالر لیفت اصل و مراقبت‌های بعد از ریموور کالر لیفت

ریموور کالر لیفت

ریموور کالر لیفت باتوتاچ بهترین ریموور تاتو و پاک کردن رنگدانه‌های تتو است. با این محصول می‌توان قدیمی‌ترین و سرسخت‌ترین تاتوها را پاک کرد. از این محصول می‌توان برای ریموو تاتو ابرو، لب، ریموو تاتو خط چشم و…. استفاده کرد.

ریموور تاتو کالر لیفت محصولی از کمپانی بیوتاچ آمریکاست. این ریموور قدرت خروج رنگ بالایی دارد. اما به همان نسبت کار کردن با این محصول حساس و ریسک پذیر است. به همین دلیل باید آموزش اصولی ببینید تا بتوانید از آن استفاده کنید. لذا آموزش طرز استفاده ریموور کالر لیفت صحیح و اصولی اهمیت بسیار زیادی دارد. در ادامه ابن مطلب از وب سایت نیلوفر کاظمی با ما همراه باشید تا بیشتر با طرز استفاده این محصول آشنا شوید.

کالر لیفت چیست؟

تتو هنری است که در آن با استفاده از دستگاه رنگدانه‌ها زیر پوست کاشت می‌شوند. اما ممکن است که در مدت زمان از طرح یا مدل تتو خسته شوید و بخواهید آن را پاک کنید. برای پاک کردن تتو بدن و صورت روش‌های مختلفی وجود دارد. برای مثال ریموو تاتو ابرو با لیزر یکی از روش‌های ریموو تاتو است. اما استفاده از ریموور بهترین روش برای پاک کردن تاتو است. کالر لیفت یکی از مواد ریموور تتو است.  ریموور کالر لیفت بایوتاچ یکی از بهترین و شناخته‌ شده‌ترین ریموورهای اورجینال و ایمن برای پاک کردن تاتو ابرو، ریموو تاتو خط چشم و… می‌باشد. ریموور خط چشم با کالر لیفت بسیار عالی است.

وسایل مورد نیاز برای پاک کردن تاتو با ریموور کالر لیفت

اگر بخواهید که از این ریموور برای ریموو تاتو استفاده کنید حتما وسایل زیر را داشته باشید تا در ادامه به شما آموزش دهیم که چگونه از این ریموور استفاده کنید:

 • دستگاه تاتو و سوزن سه سر گرد
 • ریموور کالر لیفت بایوتاچ اصل
 • رنگ تاتو بیوتاج
 • کوکتل مخصوص هیالورونیک اسید 3.5 درصد
 • آب مقطر و پد الکلی
 • میکرو براش
 • پک‌های یکبار مصرف و بهداشتی

آموزش ریموور کالر لیفت برای پاک کردن تاتو

در زیر به زبانی ساده، مرحله به مرحله آموزش طرز استفاده از این ریموور را به شما عزیزان داده‌ایم:

مرحله 1 روند ریمو با ریموور کالر لیفت بایوتاچ آمریکایی

ریموور تاتو دردناک است. به همین دلیل قبل از شروع باید از پمادهای بی حسی استفاده کرد. قبل از اینکه بی حسی را بگذارید ابتدا لایه‌های مرده اپیدرم و چربی پوست را پاک کنید. برای پاک کردن چربی‌ها و ضد عفونی کردن پوست از پد الکلی استفاده کنید. بعد از اینکه پوست را پاک کردید بی حسی را روی پوست بمالید و روی آن سلفون بکشید. کمی صبر کنید تا پوست به خوبی بی حس شود و بعد پوست را تمیز کنید.

مرحله 2

سوزن سه سر گرد را روی دستگاه ببندید و سرعت دستگاه را روی حد متوسط رو به پایین تنظیم کنید. ظرف ریموور کالر لیفت را به خوبی تکان دهید و به مقدار نیاز داخل تستک رنگ بریزید. در دور اول مواد را روی پوست به صورت نقطه نقطه با زاویه 90 درجه سوزن بزنید. با این کار میکرو کانال‌هایی در لایه درم ایجاد میشود. این کانالها هم برای ورود مواد ریموور و هم برای خروج رنگدانه‌ها عالی هستند.سپس میکرو براش را روی سطح پوست بکشید تا رنگ‌های روی پوست پاک شوند.

مرحله 3 طرز استفاده از ریموور کالر لیفت

در دور دوم سوزن را به حالت شیدینگ به آرامی روی پوست بکشید. در این مرحله باید لایه اپیدرم را خراش دهیم تا رنگدانه‌های بیشتری در تماس با مواد ریموور قرار بگیرند و خروج رنگ راحت‌تر باشد. سپس با میکرو براش رنگ و خونابه را پاک کنید. به خوبی پوست ار ارزیابی کنید اگر قسمت‌هایی از پوست هنوز رنگ زیادی دارد فقط همان قسمت‌ها را دوباره به حالت شیدینگ و با ملایمت سوزن بزنید تا مواد خارج شوند.

مرحله 4 پاک کرذن تاتو با ریموور COLOR LIFT

در دور سومی که می‌خواهید سوزن بزنید یک قطره رنگ پیور مخصوص کاموفلاژ مثل نود، ماشروم یا مجیک کالر را متناسب با رنگ پوست مشتری با ریموور در داخل تشتک رنگ مخلوط کنید. دور سوم را مثل دور سوم انجام دهید. این رنگ‌ها بر پایه روغن هستند و در ترکیب با ریموور روی پوست کاشت نمی‌شوند و به خروج کمک می‌کند. در پایان کار مجدد با میکرو براش به آرامی روی پوست بکشید تا مواد خارج شوند.

مرحله 5

مواد ریموور کالر لیفت قدرت اسیدی بالایی دارند. به همین دلیل احتمال آسیب دیدن پوست بر اثر تماس با مواد وجود دارد. با آب مقطر در پایان کار اسید اضافه را پاک کنید.

مرحله آخر ریموور کالر لیفت

در آخرین مرحله یک لایه کوکتل میکرونیدلینگ هیالورونیک اسید ۳/۵ درصد را روی موضع بمالید و پاک نکنید.

نکات مهم در زمان استفاده از ریموور کالر لیفت

در زمان استفاده از این محصول باید تمامی نکات زیر را رعایت کنید:

 • قبل از کار مواد ریموور را به خوبی تکان دهید.
 • هیالورونیک اسید قدرت ترمیم کنندگی بالایی دارد. همچنین این اسید هیچگونه اثر آلرژی زایی ندارد. به همین دلیل از استفاده این ماده بی نظیر غافل نشوید. این ماده به احیا و ترمیم سریع بافت پوست کمک زیادی می‌کند.
 • به هیچ عنوان در زمان کار پد پنبه‌ای را روی پوست نکشید. بلکه آن را روی پوست بگذارید و کمی فشار دهید تا مواد به خوبی جذب پنبه شود.کشیدن پد روی پوست منجر به آسیب به بافت پوست می‌گردد.
 • در حین کار می‌توانید از انواع بی حسی استفاده کنید و استفاده از آن محدودیتی ندارد.
 • به هیچ عنوان از انواع سرم هیالورونیک اسید بجای کوکتل استفاده نکنید. کوکتل مخصوص میکرونیدلینگ کاملاً استریل و بهداشتی است.
 • اگر قصد پاک کردن خطوط بلید ابرو را دارید عمق سوزن را کمتر کنید. عمق سوزن باید در حدی باشد که به حالت شیدینگ لایه اپیدرم را خراش داد. همین مقدار عمق برای خروج رنگ کافیست.
 • برای ریموو تاتو قدیمی استفاده از ریموور کالر لیفت بیوتاچ (color lift) عالی است.

عمق مناسب سوزن برای ریموور تاتو کالر لیفت از نکات مهم استفاده از ریموور کالر لیفت

پیگمنت‌های تاتو در لایه درم قرار دارند. به همین دلیل حداکثر عمق سوزن 1.5 میلی‌متر است. اما برای ریموو تاتو خط چشم عمق سوزن باید کمتر باشد. چراکه لایه اپیدرم در ناحیه پلک بسیار نازک است و به همین دلیل عمق 0.5 و حداکثر 0.75 برای ریموو خط چشم کافیست. برای درک عمق مناسب سوزن در هر قسمت از بدن باید با آناتومی پوست یا پوست شناسی در تاتو آشنا باشید.

معایب ریموور کالر لیفت

این ریموور قدرت خروج رنگ بالایی دارد و بسیار عالی است. اما کار کردن با آن بسیار حساس است و باید توسط یک پیگمنتر حرفه‌ای ریمو تاتو با این محلول انجام شود. ریموور کالر لیفت قدرت اسیدی حدود 3.5 درصد دارد. یعنی این محلول ریمووری بسیار اسیدی است. اگر به حالت دورانی یا به اصطلاح لوپ لوپ روی پوست کار شود منجر به آسیب جدی به پوست میگردد. اگر در استفاده از این محلول زیاده روی شود احتمال آسیب دیدن لایه درم بسیار بالاست. همچنین زیاده روی در استفاده از این محصول باعث ایجاد گودی و تشکیل کلوئید (گوشت اضافه) می‌شود.

مراقبت‌های بعد از ریموور کالر لیفت

بعد از اینکه تتو خود را ریمو کردید باید مراقبت‌هایی انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید. در زیر به برخی از مراقبتهای بعد از ریمو تاتو با ریموور کالر لیفت پرداخته‌ایم:

 • محل ریموو را کاملا خشک نگهدارید و بلافاصله بعد از ریموو محل ریموو را با لایه نازکی از پماد ویتامین A+D بپوشانید.
 • از یک پماد ترمیم کننده پوست که قوی است تا یک هفته استفاده کنید.
 • سه روز اول از قرارگیری در معرض آب اجتناب کنید. یعنی تا سه روز به حمام، استخر، سونا و جکوزی نروید.
 • تا سه روز به حالت ضربه‌ای محل ریموو را با پماد آنتی بیوتیک جنتامایسین یا آزیترومایسین بپوشانید.
 • تا یک هفته در معرض نور آفتاب قرار نگیرید.
 • از ورزش سنگین خودداری کنید. زیرا جریان خون را به محل ریموو افزایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *