مقالات

دیوایدر ابرو به همراه مشخصات آن

دیوایدر ابرو

دیوایدر ابرو یکی از ابزارهای طراحی برای ابرو در میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ است. دیوایدر ابرو تنها برای آرایش دائم ابروها کاربرد دارد. البته ابزارهای دیگری هم برای طراحی و قرینه سازی ابرو وجود دارد که هر پیگمنتری از یک یا دو ابزار برای طراحی ابرو استفاده می‌کند. مهم‌ترین اصل در آرایش ابروها قرینه بودن آنهاست که با استفاده از ابزارهای قرینه سازی نظیر کولیس تاتو و دیوایدر ابرو کار قرینه سازی و طراحی ابروها راحت‌تر می‌شود. در ادامه این مطلب از وب سایت نیلوفر کاظمی بیشتر با دیوایدر فیبروز (فی) و طریقه استفاده از آن آشنا خواهید شد.

قبل از اینکه طراحی ابرو برای شما انجام شود باید بدانید که در حالت عادی ابروها قرینه هم نیستند و قرینگی ابروها حتی با استفاده از ابزار طراحی ابرو 100 درصد نیست. اما در کل ابروها باید قرینه باشند تا چهره زیباتر و بدون نقص باشد. چراکه ابروها نقش مهمی در نشان دادن احساسات دارند و در زیبایی چهره بسیار تاثیرگذار می‌باشند.

مشخصات و ویژگی‌های دیوایدر ابرو فیبروز (فی)

دیوایدر یک وسیله فلزی یا پلاستیکی است که برای طراحی و قرینه سازی ابروها کاربرد دارد. یک پیگمنتر علاوه بر مهارت بالا نیاز به یک ابزار باکیفیت دارد. با استفاده از دیوایدر در مدت زمان کم می‌توان، ابروها را قرینه کرد. از دیوایدر تنها برای طراحی ابرو در روش‌های میکروپیگمنتیشن ابرو، هاشور ابرو و …. استفاده می‌شود. دیوایدر دارای 4 تیغه درجه بندی است و می‌توان از این وسیله به جای خط کش قرینه سازی استفاده کرد. در کل دیوایدر یک وسیله راحت، دقیق و مندرج برای طراحی ابروهای قرینه است.

بعد از اتمام کار اولین چیزی که به چشم می‌آید قرینگی ابروهاست. قرینه شدن ابرو امری بسیار مهم است که یک پیگمنتر حرفه‌ای می‌تواند انجام دهد. اگر ابروها قرینه نباشند باید ریموو تاتو را انجام داد. چراکه رنگ تاتو را می‌توان در جلسات بعدی ترمیم کرد و آن را اصلاح کرد. اما به دلیل اینکه کاشت رنگدانه در زیر پوست انجام می‌شود، باید جای خطوط از قبل مشخص شود تا نتیجه مطلوبی مشتری داشته باشد. اگر پیگمنتر غیر حرفه‌ای باشد و نتواند طراحی ابرو را انجام دهد، طراحی ناقص و نامتقارن می‌شود. به این ترتیب این مشکل در جلسات ترمیم اصلاح نمی‌شود و نیاز به ریموو تاتو ابرو است. شاید با خود فکر کنید که کار کردن با دیوایدر ابرو کمی سخت است. اما با چندبار تمرین می‌توانید به سرعت ابروهایی جفت طراحی کنید. با استفاده از این وسیله طراحی ابرو دیگر نیاز به هیچ ابزار دیگری نخواهید داشت.

منظور از قوس یا آرک ابرو در زمان طراحی ابروها چیست؟

قوس ابرو دو سوم زیبایی ابروها را در بر دارد. برای اینکه متوجه قوس ابرو شوید کارهای زیر را انجام دهید:

ابتدا یک مداد بردارید و سپس مداد را از سمت پره بینی به طرف عنبیه چشم قرار دهید. محلی که ابروها را قطع می‌کند، قوس ابرو نام دارد. قوس ابروها باید از جلوی صورت مشخص شود و نباید حالت چهره، نیم رخ باشد. در اکثر فرم صورت‌ها، قوس ابرو در انتهای ابرو است. اما در صورت‌های بزرگ و درشت ابروها با فاصله زیاد برداشته می‌شوند تا چشم‌ها کوچکتر دیده شوند. در زمان کار با دیوایدر ابرو باید با قوس یا آرک ابرو آشنایی داشته باشید. در ادامه به محل قوس ابرو در فرم ابروهای مختلف اشاره کرده‌ایم:

  • فرم ابرو گرد : فرم ابروی گرد باعث گردی بیشتر چهره می‌شود و تیزی صورت را کم می‌کند.
  • ابرو منحنی : ابرو منحنی مناسب فرم صورت مربعی و بیضی است. با این فرم ابروها، فرم صورت بیضی و مربعی ملایم‌تر می‌شود و حالت خاصی به چهره داده می‌شود.
  • ابروی صاف : این فرم ابرو برای صورت کشیده مناسب است. چراکه خطوط افقی باعث می‌شوند تا چهره کوتاهتر نشان داده شوند.

قرینه سازی ابرو با دیوایدر چگونه انجام می‌شود؟

برای طراحی و قرینه سازی ابروها با استفاده از انواع دیوایدر ابرو به ترتیب مراحل زیر پیش بروید:

  • ابتدا یکی از ابروها را بنابر سلیقه مشتری و فرم چهره طراحی کنید.
  • سپس یک خط بین دو ابرو ترسیم کنید.
  • در این مرحله پشت دیوایدر را با مداد کنته سیاه کنید. سپس از تاج ابرو تا خط وسط ابرو را با خط کش پرگاری (یا تیغه دیوایدر) اندازه بگیرید و بر روی صورت خط بکشید. برای انجام دادن این کار، خط کش را به طرف بالا بکشید تا خط روی صورت بیفتد. بعد از آن با خط کش آن طرف صورت را به همین روش خط بکشید تا تاج ابروها بدست بیاید.
  • در این مرحله تاج ابرو را اندازه‌گیری کنید و به همان اندازه در طرف دیگر صورت علامت گذاری کنید.
  • سپس از تاج تا آرک ابرو را اندازه بگیرید و علامت بگذارید. همین اندازه را در طرف دیگر صورت علامت بزنید.
  • تمام این خطوط را به هم وصل کنید.
  • در آخرین مرحله تاج تا دم ابرو را اندازه بگیرید. سپس دم ابرو دیگر را بر اساس همین اندازه علامت بزنید و به یکدیگر وصل کنید.

با این مراحل متوجه خواهید شد که کار با این ابزار برای طراحی ابرو بسیار راحت است و با استفاده از این وسیله می‌توان ابروها را قرینه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *