مقالات

تاتو صورت بر اساس فرم چهره های متفاوت

تاتو صورت براساس فرم چهره

تاتو صورت بر اساس فرم چهره یکی از نکات مهم در آرایش دائم است. برای تاتو صورت بر اساس فرم چهره باید در ابتدا فرم چهره شناسایی شود. برای تشخیص نوع چهره، مو را از اطراف چهره کنار بزنید و در آیینه به تمام اجزای صورت خود نگاه کنید. به حجم استخوان بندی و بافت ماهیچه‌های چهره کاملا دقت کنید. اشکال هندسی را در ذهن خود مجسم کنید. چنانچه چهره به فرم هر کدام از اشکال هندسی نزدیکتر باشد، به همان فرم نامگذاری می‌شود و تاتو صورت باید بر اساس همان فرم باشد تا نتیجه دلخواه خاصل شود. در ادامه این مطلب از وب سایت نیلوفر کاظمی به نکات طلایی مربوط به تاتو صورت بر اساس فرم چهره اشاره می‌کنیم.

چرا تاتو صورت بر اساس فرم چهره اهمیت دارد؟

در انواع تکنیک‌های آرایش دائم رنگدانه‌ها با سوزن تاتو وارد لایه زیرین پوست می‌شوند. معمولا افراد برای فرم دهی به اجزای چهره مثل لب، ابرو، چشم و … اقدام به آرایش دائم می‌کنند. بنابراین قرینه سازی و متناسب بودن تاتو صورت با چهره بسیار مهم است. چراکه ماندگاری انواع تکنیک‌های آرایش دائم زیاد است و امکان دارد تا آخر عمر با افراد باشد. بنابراین شناسایی چهره در زمان اجرای آرایش دائم نقش ویژه‌ای در زیبایی چهره دارد. برای شناسایی چهره باید به استخوان بندی چهره و ماهیچه‌ها توجه شود و سپس شکل هندسی صورت شناسایی شود. در غیر اینصورت اجرای آرایش دائم با خطا همراه خواهد بود و مشتری بعد از آن باید پاک کردن تاتو را انجام دهد و هزینه مجدد کند.

نکات طلایی مربوط به تاتو صورت بر اساس فرم چهره

تاتو صورت بر اساس شکل هندسی چهره اجرا می‌شود که این اشکال هندسی شامل دسته‌های زیر می‌شوند:

  • چهره بیضی
  • مربعی
  • مستطیلی
  • گرد
  • مثلثی

نه تنها تاتو صورت بلکه آرایش و مدل مو بر اساس فرم صورت تعیین می‌شود تا بالاترین تناسب را با چهره داشته باشد. در ادامه به نکات مهم و طلایی تاتو صورت برای انواع مختلف فرم‌های چهره اشاره کرده‌ایم:

تاتو صورت چهره بیضی

معمولا چهره‌های بیضی به صورت افقی از سه قسمت تشکیل شده‌اند. هر قسمت از این تقسیم بندی‌ها یک سوم صورت را در بر می‌گیرند. پیشانی در این فرم چهره نسبت به چانه بزرگتر است و خط گونه‌ها به انحنای کمی به چانه‌ها متصل می‌شوند. فک نیز با ملایمت به چانه وصل می‌شود. چهره بیضی به طور عمودی به پنج قسمت تقسیم می‌شود. هر قسمت از چهره بیضی از عرض صورت یک پنجم از کل پهنای چهره را تشکیل می‌دهد. بنابراین تاتو برای این صورت کار راحتی است که با توجه به سلیقه شخصی فرد مورد نظر می‌توان از میکروبلیدینگ با طراحی ظریف و نسبتا پهن برای این چهره‌ها استفاده کرد. در این فرم چهره، ابروهای پهن یا ظریف و خط لب و سایه لب ظریف یا پهن به دلخواه مشتری انجام می‌شود. اما توجه کنید که تاتو برای هر قسمت از صورت هرچه طبیعی‌تر انجام شود، چهره مصنوعی نشده و فرد جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

تاتو صورت مناسب چهره مربعی

در این چهره، صورت و فک زاویه دار است و طول و عرض چهره باهم برابر است. همچنین در این چهره خط گونه‌ها با خط فک موازی است. برای این نوع فرم صورت ابروهایی پهن و پرپشت طراحی می‌شود. بنابراین هاشور ابرو برای این افراد بسیار مناسب است. برای تاتو لب در این فرم صورت باید از بزرگ کردن لب‌ها خودداری شود و لب‌ها متناسب با فرم چهره باشد. چراکه در صورت‌های مربعی، قسمت فک پهن‌تر است و لب‌های کوچک و باریک برای این فرم چهره توصیه می‌شود. در آرایش دائمی این چهره باید دقت کنید که توجه را از قسمت پایین صورت به قسمت بالا یعنی ابروها و چشم‌ها منعطف کنید.

تاتو صورت چهره مستطیلی

چهره‌های مستطیلی یک چهره زاویه دار با پیشانی و چانه بلند هستند. در این چهره ممکن است سه قسمت چهره بلندتر از معمول باشد و یا پیشانی و چانه بلندتر باشد. گونه در این فرم صورت صاف یا فرورفته است. معمولا برای این فرم صورت ابروهای نه پهن و نه باریک با کمی انحنا توصیه می‌شود. ابروها باید در این فرم چهره ترکیبی باشند و کمی انحنا داشته و قوس خارج از عنبیه فرم داده شود. ابروی خیلی پهن مناسب این چهره نیست. بنابراین هاشور ابرو برای این افراد گزینه خوبی نیست. در این فرم چهره باید تاتو خط لب بسیار طبیعی باشد و اگر لب‌ها بزرگ شوند باید ریموو تاتو لب انجام شود. چراکه لب‌های بزرگ اصلا مناسب چهره‌های مستطیلی نیستند.

تاتو صورت برای چهره گرد

چهره‌های گرد معمولا طول و عرض یکسانی دارند. به طوری که تمام اعضای صورت به یک اندازه باهم فاصله دارند و معمولا پر و صاف هستند. در واقع در این نوع چهره، پیشانی و گونه‌ها و چانه باهم یک دایره را تشکیل می‌دهند. بنابراین تاتو ابرو مناسب برای این افراد ابروهای پهن، کشیده و پرپشت است و باید از رنگ‌های تیره استفاده شود. بهترین تکنیک برای این افراد، میکروبلیدینگ ابرو است. همچنین برای تاتو لب باید لب‌های بالا و پایین هماهنگ باشند و سایه لب نه باید خیلی پهن و نه خیلی باریک باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *