مقالات

تاتو خط چشم و انواع مدل‌های آن بر اساس فرم چهره

تاتو خط چشم

تاتو خط چشم یک خط نازک است که در بالای مژه‌ها کشیده می‌شود. البته مدل خط چشم با توجه به سلیقه افراد در مدل‌های مختلف قابل اجرا است که باعث زیبایی چشم می‌شود. در واقع تتو خط چشم یکی از رایج‌ترین مدل‌های آرایش دائمی صورت است که در ادامه این مطلب از وب سایت نیلوفر کاظمی بیشتر با آن آشنا خواهید شد. به طور کلی یکی از عوامل مهم در زیبایی صورت به خصوص زیبایی چشم‌ها، تتو خط چشم یا میکروپیگمنتیشن خط چشم و بن مژه است. این روش برای افرادی که پلک‌های افتاده دارند یا چشم‌هایی با حالت خسته دارند بسیار مناسب است. در روش تاتو خط چشم با متراکم نشان دادن مژه‌ها باعث برجستگی و جذابیت بیشتر چشم می‌شوند.

نکته مهمی که در تتو خط چشم باید به آن دقت داشت این است که این روش بسیار حساس‌تر از میکروبلیدینگ ابرو و تاتو لب است و دلیل آن نزدیکی انجام این روش به چشم و پلک است. برای جلوگیری از عوارض تاتو خط چشم باید به یک پیگمنتر حرفه‌ای مراجعه کنید . در غیر اینصورت نتیجه زیبایی از این روش نخواهید گرفت.

تاتو خط چشم چیست؟

تتو خط چشم که به خط چشم دائم یا میکروپیگمنتیشن خط چشم معروف است یک روش آرایش دائم برای خط چشم است که می‌تواند عیوبی مانند افتادگی چشم، افتادگی پلک، اثر زخم و… را برطرف سازد. مدل تاتو خط چشم پایین و بالا برای چشم‌های ریز گزینه بسیار مناسبی است و به درشت شدن این چشم‌ها کمک می‌کند. این نوع تتو در سالن‌های آرایش دائم انجام می‌شود. خط چشم دائمی برای آراستگی در کمترین زمان گزینه بسیار خوبی است. اما باید در نظر داشت که با استفاده از این روش شما قدرت مانور کمتری برای تغییر خط چشم در آینده دارید. برای انجام این روش لازم است تا پوست و چشم شما فاقد هرگونه مواد آرایشی باشد. معمولا برای انجام تتو خط مژه اطراف مژه را استرلیزه می‌کنند و به مدت 30 دقیقه آن را بی‌حس می‌کنند.

تاتو بن مژه چیست؟

تتو بن مژه همان تزریق جوهر در میان ریشه‌های مژه است. این روش باعث می‌شود تا ریشه‌ها و مژه‌ها، پررنگ‌تر و پرپشت‌تر شوند. با انجام این روش زیبایی چشم‌ها دو برابر می‌شود و نگاهی گیراتر خواهید داشت. تتو خط چشم یک روش برای آراستگی مژه است که توسط آرایشگاه‌ها و مراکز زیبایی انجام می‌شود. در این روش به وسیله یک سوزن نازک بر روی پلک و کنار مژه، خطی به عنوان خط چشم کشیده می‌شود که در برابر شستشو مقاوم خواهد بود. نوع تتو خط مژه می‌تواند متفاوت باشد و بر اساس سلیقه افراد طرح آن انتخاب می‌شود. این کار باعث می‌شود تا مژه‌های شما پرتر نمایش داده شود.

کدام یک از تکنیک‌های بن مژه و خط چشم دائم بهتر هستند؟

گاهی بن مژه می‌تواند جایگزین تتو خط چشم شود. اما بین این دو روش تفاوتهایی وجود دارد. بن مژه کاملا محو و طبیعی است. اما خط چشم دائمی می‌تواند دنباله دار و دارای اشکال مختلفی متناسب با نوع چهره و سلیقه فرد باشد. به طور کلی نمی‌توان این دو روش را نسبت به دیگری برتری داد و باید بیش از هر چیزی فرم چشم‌های شما و انتظاراتی که از زیبایی خود دارید، بررسی می‌شود. سپس متخصص زیبایی بهترین پیشنهاد برای استفاده از تاتو بن مژه یا خط چشم را توصیه خواهد کرد.

انواع مدل خط چشم تاتو

افرادی که دوست دارند تتو خط چشم را انجام دهند باید در مورد انتخاب مدل خط چشم با پیگمنتر خود مشورت کنند. در ادامه به انواع مدل خط چشم برای انواع فرم چشم اشاره کرده‌ایم:

تاتو خط چشم گربه‌ای برای چشمان درشت و متوسط

خط چشم گربه‌ای یکی از پرطرفدارترین مدل‌های خط چشم است. این مدل زیبایی خاصی به چشم‌ها می‌دهد و باعث می‌شود که نگاه فرد گیراتر و جذاب‌تر به نظر برسد. این نوع خط چشم برای افرادی که چشم‌های متوسط و درشت دارند بسیار مناسب است و می‌توانید با این مدل خط چشم، چشمها را جذابتر کنید.

خط چشم دخترانه

این مدل خط چشم یک خط چشم بسیار نازک است و از بخش بیرونی چشم‌ها به سمت خارج برده نمی‌شود. همین امر باعث می‌شود که آرایش چشمی شخص ملایم‌تر به نظر بیاید. همچنین این مدل خط چشم برای حضور در محل کار، مراسم ساده و به طور کلی زندگی اجتماعی روزانه گزینه مناسبی است. در حالی که دیگر مدل‌های خط چشم ممکن است حالت معذبی برای حضور در قرارهای اجتماعی، محیط کاری و… به وجود بیاورد.

مدل خط چشم تاتو ساده

خط چشم ساده یک خط سیاه باریک در محل رویش مژه‌ها است و چشم‌ها را از حالت بی‌روحی و کمرنگ بودن خارج می‌کند. در واقع این مدل خط چشم همان بن مژه است که باعث می‌شود تا چشم‌ها حالت بهتری به خود گرفته و در محل خط رویش مژه‌ها نیز سیاهی و تیرگی بیشتری دیده شود.

خط چشم دنباله دار

این مدل خط چشم یکی از دشوارترین و پرطرفدارترین خط چشم‌ها است. این مدل خط چشم نیاز به دقت و زمان طلانی دارد و اگر درست و متناسب با فرم صورت کشیده شود جذابیت چهره را دو برابر می‌کند.

تاتو خط چشم روزانه

این مدل خط چشم ساده و سبک است و برای استفاده روزانه در محیط های رسمی کاربرد دارد. خط چشم روزانه به شما کمک می‌کند تا در طول روز در عین سادگی، زیبا و جذاب به نظر برسید.

خط چشم رنگی

استفاده از خط چشم‌های رنگی یکی از جدیدترین نمونه‌های خط چشم است که اخیرا در بین بانوان رواج بیشتری یافته است. امروزه اکثر بانوان به دلیل اینکه خط چشم‌های مشکی از جذابیت چندانی برخورددار نیستند برای خاص بودن به سراغ خط چشم‌های رنگی می‌روند. استفاده از این خط چشم رنگی برای هر نوع پوست مناسب نیست و توصیه می‌شود رنگی را انتخاب کنید که با پوست و رنگ چشم سازگاری داشته باشد. آبی نفتی یکی از پرکاربردترین رنگ در بین خط چشم‌های رنگی است که با هر رنگ پوستی به خوبی سازگار است.

خط چشم عربی

تاتو خط چشم عربی به دقت بالایی نیاز دارد و برای چشم‌های درشت مناسب است. در این مدل خط چشم از خطوط سیاه در اطراف چشم و ابروهای پهن و آرایش‌های پررنگ استفاده می‌شود. در صورتی که که این مدل خط چشم حرفه‌ای و اصولی کشیده شود جزو زیباترین و بهترین مدل‌های تتو خط چشم شناخته می‌شود. اما اگر این مدل تتو خط چشم به صورت غیر اصولی و غیر حرفه‌ای انجام شود، ظاهر چشم‌ها بسیار بد خواهد شد و باید ریموو تاتو خط چشم را انجام دهید.

تتو خط چشم دولایه

این مدل خط چشم نیاز به مهارت و تبحر خاصی دارد . در این مدل خط چشم باید خط چشم دوم کشیده‌تر از خط اولی باشد تا چشمان شما خاص‌ و حالت دار جلوه دهد.

خط چشم مجلسی

این مدل خط چشم برای مهمانی‌ها و مجالس کاربرد بیشتری دارد. معمولا این مدل تاتو خط چشم با سایه استفاده می‌شود تا چشم‌ها درشت‌تر و زیباتر نشان داده شود. این خط چشم مناسب و سازگار با انواع آرایش است. همچنین استفاده از سایه‌های اکلیلی و رنگی به همراه آن بسیار محبوب و رایج است.

تاتو خط چشم کلاسیک

یکی از دیگر از انواع مدل تاتو خط چشم که زیبایی خاص و دلنشینی به چهره شما می‌بخشد مدل کلاسیک است. این خط چشم برای هر نوع چشم مناسب است و امروزه در بین بانوان و دختران جوان محبوبیت خاصی دارد.

خط چشم پایه

خط چشم پایه از مدل‌های ساده و در عین حال شیک و جذاب است که برای استفاده روزانه کاربرد دارد. این مدل خط چشم در گوشه داخلی چشم و بر روی پلک بالا و پایین کشیده می‌شود.

مراقبت های بعد از زدن خط چشم

در ادامه به مراقبت‌هایی که باید بعد از تاتو خط چشم انجام دهیدف اشاره کرده‌ایم:

  • تا سه روز نباید چشم‌ها را بشویید.
  • به مدت 24 ساعت کمپرس یخ را بر روی پلک‌ها بگذارید. برای اینکار بهتر است یخ را درون پلاستیک فریزری قرار دهید و بعد روی پلک‌ها بگذارید.
  • از روز اول به مدت یک هفته از پماد ویتامین آ چشمی استفاده کنید. روزانه سه بار از این پماد با استفاده از گوش پاک کن بر روی چشم‌ها بمالید.
  • از خاراندن و کندن پوسته‌های اطراف چشم خودداری کنید.
  • به مدت 1 هفته از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *